Mekan-Gezi

Palivor Çiftliği Nişantaşı Şubesi 1. Yılını Kutladı

Palivor Çiftliği Nişantaşı İstanbul’da sosisli yemek çin adresim. Buranın sosislisi bana çocukluğumda yarım ekmek arası yediğim salçalı sosisleri hatırlatıyor. Normalde hiç bir yerde ilk tercihim sosisli olmaz ama Palivor’da durum başka.

Daha önceki Palivor yazılarımda da belirttiğim gibi bu çiftlik Istranca Dağlarının eteklerinde Tekirdağ Demirciköy’de bulunuyor. İki mimar kardeşin girişimiyle renove edilen 300 yıllık çiftlikte ciddi bir üretim yapılıyor. Ürünleri çok çeşitli ama benim en dikkatimi çekenler şarküteri ürünleri Çünkü iyi şarküteri ürünü bulabilmek, işlenmiş etin kalitelisine ulaşmak için çok çok fazla seçeneğimiz de yok açıkçası. Çoğu lüks lokantada bile antipasti tabaklarının normal market ürünleriyle doldurulduğunu görmek üzücü. O yüzden Palivor Çiftliğini önemsiyorum.
Palivor Çiftliği Bebek Mağazasına daha sık gidiyorum ama Nişantaşı şubesi de çok güzeldir. Reasürans Çarşısında, adeta büfe gibi düzenlenmiştir ve tamamı açık alandır. Eğer kahvaltıda illa manzara ararım diyenlerde değilseniz burada kahvaltının keyfini yaşamalısınız. Ama kahvaltı dışında harika bir şarap akşamı da yaşayabilirsiniz.

tapasAçılış partisinde ikram edilen papazkarası rose favorim oldu. Papazkarası rosenin Türkiye’de ilk olduğu söylendi. Rose olmasına rağmen adeta bir kırmızı şarap gibi tanenli, hafif Boğazkere tadı taşıyan nefis bir şaraptı.

Aslında davetin odağında Stolichnaya Votka ve siyah havyar vardı. Ama şarabın tadına kendimi kaptırınca sadece bir shot votka aldım. 🙂 Şarabın yanında sunulan ikramlıklar da doğrusu çok şıktı.

Palivor Çiftliği Nişantaşına yeni sezonunda başarılar diliyorum. Eğer çiftlik ürünlerini denemek isterseniz Nişantaşı ve Bebek şubelerinin yanı sıra https://palivorciftligi.com‘dan da alışveriş edebilirsiniz.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)