İlişkiler

En Yeni Flört Şekli: Smirting

Aslında yeni değil, Avrupa’da bir süredir smirting deyimi kullanılıyor ama ülkemize bu terim yeni yeni giriyor. Peki nedir smirting? Ya da şöyle diyelim kapı önü cilveleşmenin tarihine yeni bir halka mı ekleniyor?

Kapalı alanlarda sigara içmek yasaklandığından beri insanlar bar ve pub’ların önünde toplaşıyor. Yazın bu durum daha az yaşanıyor çünkü zaten sosyalleşmek için açık alanlar tercih edilebiliyor ama havalar soğuduğunda neler oluyor?

 

Pek çok işletme kapı önlerine ısıtıcılar koyuyor, sigara alanları oluşturmaya çalışıyor. Bu alanlarda sigara içenler yoğunlaşıyor. Bir ateş istemeyle başlayan muhabbetler bazen gecenin kendisinden bile uzun sürüyor. 🙂 İşte bu yeni flört şeklinin adı smirting! Smoking ve flirting kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. Londra publarının önünden de tüm dünyaya yayılıyor. Kısacası aşk yasak tanımıyor. Yakında şöyl muhabbetler de olabilir: -Nasıl tanıştınız? -…..Barda simirtiyorduk. / Nasıl tanıştınız? -O bir kızla smirtiyordu, sonra beni gördü ve benimle smirtmeye başladı, işte öyle!

Henüz bir Türkçe karşılığı yok ama Ayfer Tunç smirting için tütüşme demiş.  Bizce çok yaratıcı. Sizin başka öneriniz var mı?

Tanışırız elbet. :)

2 Comments

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)