Burcuna Göre,  manşet

Burçlara Göre Dekorasyon

Evinize yerleştirdiğiniz tüm eşyaların karakterinizin birer parçası olduğunu biliyor muydunuz? Seçtiğiniz abajurdan, halıdan, hatta süs eşyalarından tutun da evdeki tüm parçalar sizin iç dünyanızı yansıtmakta. Burçlar ise bize bu konuda ışık tutuyor. Kullandığınız mobilyanın rengi, klasik ya da spor oluşu gibi daha bir çok etken doğduğunuz ay açısından değerlendirilebiliyor. Peki hangi burç, ev dekorasyonunda nasıl tercihlerde bulunuyor?

Koç

 

7In2NAHKoç burcu insanlar genelde inatçı ve kendi isteklerinin dışına çıkmayı istemezler. Bu nedenle koç burcu insanının dekorasyon zevkine kendi zevkinizi katamazsınız. Genelde mobilya tercihlerinde kırmızı rengi tercih ederler. Rahatlarına düşkün olan koçlar deri rahat koltukları tercih ederlerken farklı, cesur tercihler yapmaktan çekinmezler. Sanatsal ruhlu olan koç burçlarının duvarlarında çeşit çeşit tablolara rastlamak mümkündür. Rahat ve bunalmayacakları dekorasyon ürünleri tercih eden koçlar, evlerinin özellikle yüksek tavanlı olmasını isterler.

Boğa

 

AYKiRcOBoğa burçları yaptıkları alışverişlerde mantıklı hareket etmeyi ve uzun ömürlü kullanmayı düşünerek hareket ederler. Açık ve modern tonlarda dekorasyonlar tam olarak onlara göre. Koyu renkli ve fazla abartılı ürünlerden hoşlanmazlar. Boğa burcunun evleri genellikle sade ve az eşyalıdır. Açık mavi veya soft pembe renk tercih eden boğalar, modası çabuk geçebilecek ürünler tercih etmekten kaçınırlar. Doğayı ve bahçeyi sevdiklerinden sadelikten ödün vermeden dekorasyonlarında kahverengini de kullanırlar.

İkizler

 

kxVuaoOİkizler burcu insanı boğa burcunun aksine sürekli yenilikten hoşlanır. Değişken bir burç olan ikizler, evlerinde genellikle eşyaların yerlerini değiştirirler veya eski eşyalarından sıkılıp yenilerini alırlar. Renk konusunda cesur davranırlar. Sadelikten hoşlanan ikizler burcu insanların dahi evlerinde değişik objelere rastlamak mümkündür. Genellikle dekorasyonda gri renginden vazgeçemeyen ikizlerin evlerinde, sarı, yeşil, pembe ve mavi gibi tamamlayıcı renk parçaları bulunur.

Yengeç

 

KsdrkalYengeç burcu insanları en duygusal burçlardan biridir. Bu nedenle evlerinde eskilerden detaylar veya yaşanmışlığı olan mobilyalara rastlamak mümkündür. Yengeç burcunu diğer burçlara göre evinin dekorasyonundan hemen tanıyabilirsiniz. Ahşap veya taş duvarlardan hoşlanan yengeçler, evlerinde şömine bulunmasını severler. Evleri çoğunlukla antika eşyalarla doludur. Ayrıca kitap okumayı seven yengeçlerin evlerinde büyük ve farklı kitaplıklara rastlamak mümkündür.

Aslan

 

aXsBJ7lAslan burçları kaliteli, şık ve pahalı ürünlerden hoşlanırlar. O yüzden evleri için seçtikleri mobilyalar genellikle şatafatlıdır. Dışa dönük olan aslan burçları gösterişli ürünler tercih ederler. Spor tarz mobilyalardan çok klasik tarzlardan hoşlanırlar. Altın renkli varaklı modeller de aslanların evlerinde rastlayabileceğiniz detaylardan. Aslanlar için dekorasyonda, rahat edebileceği parçalardan çok gösterişli olması daha önemlidir.

Başak

B4NKVEZBaşak burçları için detaylar oldukça önemlidir ve evlerinin daima düzenli olmasına özen gösterirler. O yüzden karmaşık olan dekorasyonlar onlara göre değildir. Dekorasyon konusunda titizlikle hareket ederler. Özellikle teras ya da bahçeli evlerden hoşlanırlar. Kullanışlı ürünler tercih eden başaklar, gri tonlarını severler. Ayrıca seçtikleri ürünlerin birbirleri ile uyumuna oldukça özen gösterirler.

Terazi

 

HXLVpPlTerazi burçları asaleti temsil etmektedir. Evlerindeki eşyalar arasında her zaman bir uyum vardır. Renk tercihleri genellikle sade ve açık tonlardır. Klasik tarz eşyalardan hoşlanmayan terazilerin evlerinde spor, rahat ve şık mobilyalara rastlamak mümkün. Evlerinde kalabalık görünen eşyaları sevmeyen teraziler, genellikle az eşyadan hoşlanırlar. Yüksek tavanlı, aydınlık ve ferah evleri tercih ederler. Soft renklerden hoşlanan teraziler canlı renk parçalarla evlerine ufak detaylar eklemeyi severler.

Akrep

 

7TqHJGEAkreplerin tuttuğunu koparan özellikleri mobilyalarına da yansır. Bu nedenle genellikle koyu renk mobilyalardan hoşlanan akreplerin evleri kasvetli; fakat bir o kadar da gizemli bir havaya sahiptir. Modern tarz mobilyalardan hoşlanan akrepler, yalın tercihler yaparlar. Lacivert ya da mor renkleri tercih ettiği diğer renkler arasındadır. Sıradışı tasarımlar ilgilerini çeker, fakat küçük parçaları kullanırlar. Kasvetli dekorasyonları ile mistik bir ambians yaratmayı severler.

Yay

 

lA82rOrYay burçları enerjik ve değişken yapıları ile bilinirler. Evlerinde genellikle canlı renkleri severler ve modern, spor tarz mobilyalar onların iç dünyalarını yansıtır. Yay burçları için canlı renklerin başında mor rengi gelir. Yaratıcılıklarını, ev dekorasyonlarında da gösterirler. Kasvetli yapıda mobilya tercihleri olmaz. Görsellik kadar onlar için rahatlıkta önemlidir ve o yüzden rahat mobilyaları tercih ederler. Evlerinde mum veya tütsü gibi aksesuarlar görmek mümkündür.

Oğlak

 

M9TxwDMOğlak burçları aklı başında ve ağır başlı kişilerdir. Dekorasyon seçimlerinde de daha ciddi tercihlerde bulunurlar. Yaptıkları seçimlerde kahve, yeşil ve turuncu tonlara rastlamak mümkündür. Dekorasyon konusunda iddialı tasarımlar yapamayan oğlaklar, başkalarının fikirlerini dinlemekten korkmazlar. Evlerinde modern tarz da eşya kullanmaya çalışsalar da geleneksel tarz eşyalardan vazgeçemezler.

Kova

 

gWKvkisKova burçları cesur ve denenmemişi denemeyi seven kişilerdir. Evlerinde genellikle modern, canlı renler hakimdir. Klasik tarz yerine spor tarz mobilyalardan hoşlanırlar. Özellikle farklı ve özel tasarım ürünleri tercih eden kovaların, evleri oldukça zevkli döşenmiştir. Büyük aydınlatmaları ve ferah evleri tercih ederler. Genellikle yoğunluktan hoşlanmayan kovaların evlerinde kalabalık eşyalar hakimse kesinlikle iç açıcı renklerdedir.

Balık

 

G4C8CfwBalık burçları misafirperver ve sanatçı ruhlu kişilerdir. Süslü eşyalardan çok konfora önem verirler. Genellikle evlerinde misafir ağırlamaktan hoşlanan balıklar, onlarında kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak mobilyaları tercih eder. Sanatçı kişiliklerini seçtiği aksesuardan anlayabilirsiniz. Evlerinde pastel tonları tercih eden balıkların vazgeçemedikleri tek renk vardır, o da beyazdır.

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)