Mekan-Gezi

Doğacıyız-Gourmet’te Kahvaltı Keyfi

Geçen hafta içi kahvaltı keyfi için Cihagir’deki Doğacıyız-Gourmet’deydik. Hafta sonu için hayali kurulan bir kahvaltıyı hafta içi yapmanın ayrıcalığına doyum olmuyor.
kavurmali-yumurtahatay-kahvaltiDoğacıyız Gourmet Firuzağa İlkokulunun karşı çaprazındaki sokakta yer alıyor. İlk açıldığında daha ufakmış, şimdi bir bölüm daha eklenmiş. Biz dışarı oturmayı tercih ettik. Sade tutulmuş bir dekorasyonda kahvaltı görsel olarak daha ön planda. Serpme Hatay Kahvaltısı istedik.

recelAntakya mutfağını oldum olası çok severim. Bu kahvaltıyı da sevdim. Zahterli salata, halhali zeytinli salata ve sürk peynirli salata ile adeta salata kürü gibi bir başlangıç yaptım kahvaltıya. Kavurmalı yumurta kahvaltının en güzel ayrıntılarından biri. Ama yerel olarak sakız murcu olarak adlandırılan, menengiç filiziyle yapılmış yumurtaya da bayıldım.

Patlıcan ezme, Afrika’dan getirilen fıstık ezmesi, Kemah balı, tereyağı, humus, halhali zeytini, sürk peyniri, yerel Antakya peynirleri ve reçellerle tam bir kahvaltı keyfi yaşadık diyebilirim. Fotoğraflarda gördüğünüz kahvaltı iki kişilik ve kişi başı fiyatı 30 TL.

otlu-yumurtaDoğacıyız Gourmet’te tabi ki kahvaltının olmazsa olmazlarından biri biberli ekmek. Ben bir de cevizli biber salçasına bayıldım. İnanılmaz bir iştah açıcı. Burada beğendiğiniz ürünleri ayrıca satın alarak evinizde Antakya kahvaltısı keyfi yaşamanız da mümkün. İçeride kavanozlar içindeki kaya koruğu gözümden kaçmadı. Bu güzel mezelik otu görünce mutlu oldum desem…

sahanda-yumurtaDoğacıyız Gourmet’in en güzel tarafı da sahibiyle birebir iletişim kurabiliyor olmanız. Yani doğal bir ilişki bu, hemen oracıkta geri bildirim bırakabilirsiniz. Eleştiriye de gelişmeye de açık bir kişiliği var. Zaten kahvaltı mekanının mahalleli ile kurduğu ilişki de çok doğal. Daveti için gezginnerede.com‘a çok teşekkürler.

kahveDoğacıyız Gourmet’i instagram’dan takip etmek için: https://www.instagram.com/dogaciyizgourmet/

Kilicali pasa mah. Kasatura sok. No:16/A Beyoglu Cihangir Phone/Tel : +90212 243 8190 WhatsApp : +90532 177 1118

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)