Stil

Vücut Tipine Göre T-shirt Seçimi

Bir vücut tipine göre giyim yazısı ile daha karşınızdayız. Bu yazı dizisi Stilika’nın lokomotif dizilerinden biri. Belki de artık bunları tek bir kategoride toplamının zamanı gelmiştir.

Tişört konusu önemli çünkü yaz aylarının en sağlıklı seçeneklerinden biri. Pamuk, kayın lifi gibi sağlıklı maddelerden yapılıyor. Geçen yıl biri Stilika’yı eleştirirken “moda yazar ama kendi penye giyer” demişti. Evet Stilika penye giyer. Genellikle de penyelerini Kadıköy’deki minicik penyeciden alır, indirim takip eder. Çünkü beynine kan gitsin, daha rahat çalışsın, daha rahat hareket etsin ve işine gücüne bakabilsin ister.

black-t-shirt-model-woman_375x500Yaz aylarında giy ve çık giysilerin en önemli parçalarından biri tişörtler. Peki vücut tipimize göre bize yakışanı nasıl bulacağız, t-shirt seçerken nelere dikkat edeceğiz.

Armut vücut tipi kadınlar için t-shirt seçimi

kombin8-400x400Dar omuzlar, hafif yuvarlar bir göbek ve genişleyen basenler… Bu vücut tipine sahip kadınların uzak durması gereken model bisiklet yakalı t-shirtler. Eğer çok sevmiyorlarsa açık yuvarlak yakalı t-shirtleri de önermiyoruz. Onun yerine V yakalı japone kollu, bele doğru genişleyen kalıplardaki t-shirt modelleri bu kadınlarda daha iyi duracaktır. Askılı tişört tercih edilecekse ip askılar tam da amut vücut tipine göre.

Elma vücut tipi kadınlar için t-shirt seçimi

kombin13-400x292Elma vücutlu kadınların en dikkat etmesi gereken şey vücutlarının üst kısmını olabildiğince gösterişten uzak tutmak. Desenli, iri çiçekli, pullu, payetli t-shirtler yerine sade ve koyu renkli modeller tercih edebilirler. Düz inen klasik modellerin yerine asimetrik kesimli, salaş ve bele oturmayan tişört modellerine yönelebilirler. Polo yaka ya da V yaka bu vücut tipi için ideal. Yuvarlak yakalar bu vücut tipini iyice tombul gösterecektir. T-shirtlerde omuz detayları ön plana çıkabilir. Tek omuzlu bluzlar, sırt dekolteli modeller, içine atlet ya da büstiyerle giyilebilen fileli tişört modelleri elma vücut tipi için güzel alternatifler.

Kum saati vücut tipi için t-shirt seçimi

kombin10-330x400Kum saati vücut tipi rahatlıkla açık yuvarlak yakaları giyebilir. Yakası kruvaze inen, bele oturan modelleri de tercih edebilir. Bu vücut tipi eğer göğüsleri çok büyük değilse mikro büzgülü tşörtleri de çok rahat kullanabilir. Veeee tabi ki crop-top’ları…

Geniş omuzlu kadınlar için t-shirt seçimi

kombin20-400x400Geniş omuzlu kadınlar için ip askılı tişörtlerden ziyade kalın askılı tişörtler uygundur. Japone kol omuzları olduğundan daha da geniş göstereceği için tercih edilmemeli, onun yerine salaş, tek omzu açıkta bırakan, belin inceliğini vurgulayan modellere yönelinmeli.

Büyük göğüslü kadınlar için tişört seçimi

kombin6-400x400Ve yazın tişört konusunda en çok zorlananlar… Minimizer bir sütyen yaz aylarının kurtarıcısı olacaktır. Bu sütyenlerin kalın lastiklerini sırtta toplayan aparatlar kullanabilirsiniz. Genellikle göğüs dekoltesini hafifçe açan yuvarlak ya da V yakalar, salaş ve bohem modeller büyük göğüslü kadınlar için kurtarıcıdır. İp askılar yerine kalın askılar tercih etmek, vücuda tam oturmayan bol dökümlü modeller seçmek ve iri desenli modellerden kaçınmak büyük göğüslere sahip kadınlara proporsiyon avantajı sunar.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)