Makyaj

Hologram Oje Nasıl Kolayca Çıkarılır?

Sadelik, nude tonlar derken simler ve ışıltılar yine girdi hayatımıza. Tırnaklarda bir hologram modasıdır gidiyor. Simler, ışıltılar, metalik renkler tırnaklardan eksik olmuyor. Hologram yaz kadar kışa da yakışıyor çünkü kışın renksiz havasını bir anda kırıyor.

Ancak simli oje kullananların yaşadığı sorunlar da var. Sürmesi neyse de bu ojeleri çıkartmak bir dert. Her ne kadar, asetonlu pamukları folyo ile parmaklarınıza sarın ve bekleyin dense de aseton cilt için çok zararlı bir madde. Tırnak etleri tarafından ne kadar az emilise o kadar iyi. O yüzden folyo sarma işlemini bir kenara bırakalım.

Hologam ojeyi çıkartmak için ped şeklindeki pamuk yerine klasik bir pamuk topağı tercih edin. Asetonu mümkün olduğunca bol tutarak pamuğu parmağınıza bastırın ve dairesel hareketlerle tırnağınızı temizleyin. Pamuk ne kadar ıslak olursa simler o kadar çabuk toplanacak.

Bir diğer yöntem de hologram ya da simli ojeyi sürmeden önce tırnaklara bir kat base-coat ya da tırnak parlatıcısı sürmek…Bu hem ojenizin çok kolay çıkmasını sağlar hem de iri simlerin tırnak yüzeyini çizmesini engeller. Gerçekten etkili ve tırnağı koruyan bir yöntem olmasının yanı sıra hologram ojenin de zahmetsizce çıkmasını sağlar. Base coat önerim de Essence. Gerçekten çok başarılı.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)