Bakım ve Sağlık,  Genel

Doğal Öksürük Şurubu

Bu kış öksürükler başlayınca hemen kazanımı çıkardım ve çocuğum için hazırladığım öksürüksavar doğal şurubu yaptım. Tabi ki sırf kendi çocuğum için değil. İstedim ki bebeler öksürmesin, öksürmekten uyuyamaz hale gelmesin. Belki haberiniz yoktur ama bir Facebook grubum var. İsmi Doğallığında Evinizde. Burada doğal gıda ve kendi yaptığım ürünleri sunuyorum. Bu grup için bir kaç şişe öksürük şurubu hazırladım. Daha ilk hafta gelen talep o kadar çok oldu ki, benim kazanın daha çoook işe yarayacağını anlamış oldum. Bir iki hafta sonra ilk öksürüksavar alanların övgü dolu meajları gelmeye başladı.

“O gün rahatladı bir, şimdi çok şükür. 🙏🏻 Çay kaşığı ucuyla her sabah verip yolluyorum okula, eşim de çok kötüydü ona da iyi geldi. 💕”

“Rabia günaydın… Öksürüksavar benden anneme kalmayacak,1 tane daha alsak!”

“Geceleri köpek hırıltılı bir nefes alma, boğucu bir öksürük ve şiddetli öksürükten uyuyamiyordum bu öksürüksavar bir mucize. Rabia Çalhan çok teşekkürler günde 2 kere yedim karışımdan ve öksürüğüm tamamen geçti. Eline emeğine sağlık.”

Ürünleri beğenilince mutlu olmak gibisi yok ama özellikle böyle insanları dertlerden kurtaran ürünlerin geri bildirimlerinde çok daha mutlu oluyorum. Bu arada çocuklarına öksürüksavar veren anneler çocuklarının iştahlarının açıldığından da bahsettiler. Bunun da sebebini biliyorum. Öksürüksavarın içindeki hiç bir malzemeyi kafadan seçmedim çünkü. Her biri tek tek etkileri değerlendirilerek kondular karışıma.

Peki öksürüksavar nasıl iştah açıyor?

Sebebi keçiboynuzu özü! Kullandığım markanın tedariğinde bir parça zorluk yaşasam da özellikle istememin iki sebebi vardı. Organik olmasını saymıyorum bile. İlk sebebi labaratuvar testlerinde HMF oranının çoook düşük çıkması. Bu kanserojen madde oranının çok düşük olması anlamına geliyor. Yani iyi şartlarda sıkılmış bir öz bu.
İkincisi de keçiboynuzundaki d-pinitol oranının %5-6 oranında olması. Bir de teofilin tabi ki. İki maddeyi tek tek anlatmak çok uzun sürer ama teofilin astım ve üst solunum yolu enfeksiyonu ilaçlarında da kullanılan etken bir madde. Öksürüksavarın en önemli bileşenlerinden biri. Neden burnu tıkanan çocuklara keçiboynuzu pekmezi verildiğinin cevabı da burada.

D-pinitol organik bir molekül. Vücutta insülin gibi davranıyor ve karaciğeri dengeliyor. Kan şekerini düzenliyor, hücrelere enerji vererek yorgunluk hissini alıyor. Bu yüzden süper extratlardan biri olarak kabul ediliyor. Sporcu beslenmesinde gitgide önem kazanıyor d-pinitol. Çünkü aslında vücudumuzda dengeler yerli yerine oturunca acıktığımızı da, doyduğumuzu da anlıyoruz. Vücudun sinyallerini doğru algılıyoruz.

Öksürüksavardaki hiç bir malzemeyi kafadan koymadım ve oranlarını da göz kararı belirlemedim.Keçiboynuzu özü kadar diğr malzemelr de farklı farklı etkileri için seçildiler.  Birazcık işe yarıyorsa ne mutlu bana.

Siz de Facebook’ta https://www.facebook.com/groups/dogalligindaevinizde/ grubuma üye olarak ürünlerimi görebilir ve sipariş verebilirsiniz.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)