Sosyal Medya-Teknoloji

Müzik Güzeldir

Siz müziği nasıl dinliyorsunuz? Ben herhangi bir radyo açıp dinleme alışkanlığına sahip değilim. TV’de müzik kanalı açıp onu da dinleyemem saatlerce. İsterim ki sevdiğim şarkıları başa sarıp sarıp dinleyeyim, o anki ruh halime göre türler arasında geçiş yapabileyim ve tabi ki ses kaliteli olsun. Evet galiba benim en önemli kriterlerimden biri ses kalitesi. Evet kabul ediyorum müzik dinleme konusunda biraz sıkıntılıyım.

Uzun süre nasıl müzik dinleyeceğimi bilemedim. Itunes’tan şarkı aldım, Youtube’a dadandım ama onun da arka planda dinleyebilme özelliğinin olmaması çok bezdirdi beni.

En son geçen ay tesadüfen Spotify Premium üyelikle ilgili bir reklam gözüme çarptı. İlk üç ay 0,99 TL’ye üye olunabiliyordu. Üç ay sonra ister 15.90 TL ödeyerek devam ediyorduk, ister iptal ettirebiliyorduk. Elbette üye olmadan kullanmak da mümkün ama reklam istemiyorum, ses kaliteli olsun istiyorum, kendi listelerim olsun istiyorum ve sadece 1 lira ise denemeye değer diye düşündüm.

Spotify aboneliğimin daha ilk gününde artık vazgeçemeyeceğim bir platform olduğunu anladım. Evet kesinlikle daha önce indirmeli ve kullanmalıymışım. Meğer müzikten ne kadar mahrum bırakmışım kendimi. Hemen çalma listeleri oluşturmaya başladım. Bir yerlerde adını duyup hiç dinlemediğim sanatçıları keşfettim.

Spotify iyiydi, güzeldi ama telefonun sesiyle dinlemek yetmedi bu seferde bana. Hemen uygun fiyatlı bir Bluetooth hoparlör arayışına girdim. Daha önce bir arkadaşımın evindeki JBL marka hoparlörden çok etkilenmiştim ama fiyatı yüksekti. Gerçekten de 150 TL ile 3000 TL arasında değişen JBL hoparlör fiyatları arasında nasıl bir seçim yapabilirdim ki?

Yine internette yorumları okudum ve JBL GO 2 modelinin fiyat-performans açısından beni tatmin edeceği sonucuna vardım. Ses bombası diyorlar bu hoparlör için. Ayrıca Bluetooth kapsama alanı geniş ve sus geçirmez özelliği de var. Avuç kadar bir şey ve kargodan gelir gelmez rengine de, görüntüsüne de vuruldum desem yeridir.

Elbette fiyat yükseldikçe hoparlörlerin kalitesi de artıyor ama benim için 2018’in en iyi yatırımı Spotify aboneliği ve JBL Go2 oldu diyebilirim. Şimdi gönlümce müzik dinleyebiliyorum. Evin havası değişti. Ayrıca cebimde de sürekli müzik var. Önceden ev dışında kulaklıkla hiç dinleyemezken şimdi, çalma sırasına eklediğim şarkılarla çok eğleniyorum.

Ha bu arada Spotify ödemelerimi Enpara Kart ile gerçekleştiriyorum. Ayın Enparalısı olunca her ay abonelik ücretinin yarısını hesaba geri yatırıyor. Yani yüzde elli indirim. Daha ne ister insan. 🙂

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)