Genel,  Mekan-Gezi

Çakmak Kahvaltı Salonu

Evet seviyorum, seviyorum, seviyorum. Bu mekanı çok seviyorum. Bir defa tıka basa doyuyorum, hiç aç kalkmıyorum Çakmak’tan. Serpme kahvaltı için o gün canım ne çekerse onu söylüyorum. Fiyatlar belli, bindirme yok, porsiyonlar insani. (Evet insani, ne minnacık, ne de sırf gösterişli görünsün diye kocaman) Çay hep sıcak ve kahvaltı boyunca tazeleniyor, O kadar yiyip içip ödediğimiz ücret de insani.

Aaa yazı bitti. Her şeyi bir paragrafta yazmışım meğer. 🙂

Bir defa kahvaltıda kızarmış biber veren yer candır, canandır, korunması kollanması gerekir. Şu kızartma tabağı çok iyi. Sadece ketçap kötü. Evet buradan Çakmak Kahvaltı Salonu’na seslenmek istiyorum. Bazen bu tabağı sırf yanında iyi ketçap gelmeyeceğini bildiğim için ısmarlamıyorum. Lütfen o konuya bir el atın.

Bu kavurmalı yumurta ve pişiye laf edersem çarpılırım ama. Kahvaltının mutlulukla ilgisi… Tamam tamam o klişeyi bir de ben tekrarlamayacağım ama bu ikili bir bomba. Şu arkada görünen kırmızı güzellik de acuka. Dışarıda yediklerim içinde en sevdiğim…

Pişi varsa genellikle bal-kaymak ikilisini de söylüyorum. Yanında yeşillik, peynir. Dediğim gibi sofraya ne gelirse fiyatı belli, hiç bir zaman beklediğimin üzerinde bir ücret ödemedim burada. Bence Beşiktaş’ın en iyilerinden. Kesinlikle en iyilerinden. Zaten her seferinde “dükkanı yemeye geldik” diye giriyoruz içeri. Alıştılar bu halimize, hiç bozmuyorlar kendilerini.

Tanışırız elbet. :)

2 Comments

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)