Mekan-Gezi

Beşiktaş’ta kahve: Moloko

Beşiktaş Ihlamur Caddesi’nde açılan Moloko’ya bir öğleden sonra gittim. Doğrusu İstanbul’da Third Wave kahve dükkanları kadar beni mutlu eden mekan açılışı az. Alelade kahve sunumlarına ve kahve zincirlerine karşı bir bir alternatif oluşturan Third Wave (üçüncü dalga) kahveciler şehirde en taze kahveleri bulmak için en iyi mekanlar. Ben de bu beklentiyle gittim.

molokoMoloko adı başta biraz garip gelse de bu ismin bir Rus kahve firmasına ait olduğunu öğreniyoruz.  (Moloko Rusça süt demekmiş.) İsim hakkını alarak kahve konseptlerini buranın damak tadına göre değiştirmişler. Bu da Moloko’yu third wave isminden uzaklaştırıyor tabi. Ancak konsept olarak bir zincir havası da vermiyorlar, bu biraz kafa karıştırıcı olsa da yakında Ataşehir ve Maltepe’de yeni şubelerinin açılacağını öğreniyoruz. Yani yeni bir zincir kahveciyle daha karşı karşıyayız.

moloko-kahveÜrünlerinin vakumlanmaması ve dondurulmaması bir artı. Bir de Beşiktaş’ta küçük ve samimi bir kahveci olarak yer edinebilecekleri izlenimi uyandırdılar. Bir kahvecide ilk tattığım kahve espressodur ve buranın espressosunu biraz vasat bulduğumu söylemeliyim. Ardından gelen Americano daha başarılıydı.

Oya Esen ve Derya Esen’in işletmecisi olduğu Moloko’ya bu kahve yolculuğunda başarılar diliyoruz. Bu arada pasta dolabının da iştah açıcı göründüğünü ekleyelim.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)