aylin-temizkan
İş Fikirleri

Örmek gibisi yok! Smyrna Örgü Evi

Uzun süre sonra eline şişleri yünleri alıp örgü örmemi sağlayan biri varsa o da Instagram ve Facebook’tan takip ettiğim Aylin Temizkan. Evet bu satırların yazarı iyi örgü örerdi ama yıllar önce şişleri kaldırmıştı ve kaldırış o kaldırış.Şimdi kış yaklaşırken yeniden bir kazak başladıysam Smyrna Örgü Evi sayesinde.

Ben kazak dedim ama Smyrna Örgü daha çok dekoratif örgüleri ile dikkat çeken bir sayfa.Kalemlikler, kitap ayraçları, paspaslar, battaniyeler, çeşit çeşit bereler ve neler neler. Kimi şişle, kimi tığla örülen her bir şey başlı başına bir emek.
orgu-workshop

Mesela bu kalemliklere bayıldım. Bunların sepet şeklinde olanlarına da. Ben bildiklerimi paylaşmayı severim ve benim gibi düşünen insanları da seviyorum doğal olarak. Smyrna Örgü sayfasında bazı modellerin yapılışı videolarla da anlatılıyor. İki kalemliğe de bayıldım. smyrna-orgu

Bu ayıcıklı paspas da çok tatlı ve Aylin Hanım’ın en çok sipariş aldığı modellerden biri. sağlıklı bir ipten örüldüğü için çocuk odalarında içiniz rahat ederek kullanabilirsiniz. Öyle zımbalamak,yapıştırmak yok. Tüm ek yerleri tek tek dikilerek yapılıyor bu paspas.orgu-tasarim-atolye

Ve en sevdiklerimden biri. Örgü puflar! Smyrna Örgü’nün sahibi Aylin Hanım bu pufları workshop’lar düzenleyerek takipçilerine de öğretiyor. Hatta 26 Kasım’da Bostancı’da bir workshop’u olacak. İçinin elyafı hariç tam bir puf yapacak kadar ip ve şişler de workshop ücretine dahil. Ayrıntıyı bilgiyi aşağıda vereceğim linklerden alabilirsiniz.

Bu puflardan ben de örmek istiyorum. el-orgusu-tasarim

Smyrna Örgü’nün geçen yaz trendy olan örme bikinileri gerçekten muhteşem. Bunların hem bohem bir havası var,hem de sadece plaj için değil yaz partilerinde de çok şık duruyor.

Kadın girişimci deriz ya hani, girişim fikri geliştirirken illa Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Belki çoğumuzun az çok bildiği örgüye yeniden değer kazandırmak bir çok iş fikrinden daha cazip olabilir. Aman ne de olsa herkes örgü bilir deyip geçmemek gerektiğinin en güzel örneklerinden biri Smyrna örgü.Peki nasıl yetiştiriyor bu kadar işi? Tabi ki çok çalışarak.Hemen herkesin internetten kolayca, çabalamadan para kazanma yollarını araştırdığı günümüzde Aylin Hanım doğru olanı yapıyor çünkü emek harcamadan para kazanmak diye bir şey yok. Yok yani! Bir hedef olacaksa arkasında bir fikir ve ürün de olmak zorunda.

Siz de Smyrna Örgü Evi’ni takip etmek isterseniz linkleri burada:

Facebook Smyrna Örgü Evi

https://www.instagram.com/smyrna_orgu/

 

 

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)