Stil

Armut Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Türkiye’de en yaygın vücut tiplerinden biri de armut vücut tipi. Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolar ve dar üst vücut yapısı yüzünden pek çok kadın ne giyeceğini, kendisine nelerin yakıştığını uzun uzun düşünmek zorunda kalıyor.

kombin17-400x400Aslında armut vücut tipi değişik giyim tarzlarına çok uygun. Sadece dikkati basen ve göbekten uzaklaştıracak parçalar seçmeye özen göstermek gerekiyor. Daha doğrusu basenleri daha şekilli gösterecek seçimler yapmak gerekiyor. Doğru giysilerle armut vücut tipi dünyanın en çekici vücut tiplerinden biri olarak gösteriliyor.

Armut tipindeki kadınların ilk dikkat etmesi gereken nokta giydikleri ceket, yelek, mont gibi önü açık üst giysilerinin etek uçları. Bu uçlar mutlaka köşeli olmalı. Yuvarlak ceket uçları zaten belirgin olan göbek ve baseni iyice yuvarlak gösterir. Sivri kesim ceketler ve yelekler kesinlikle en isabetli seçim.

Pantolonlarda da dikine çizgili, yüksek belli modeller tercih etmek doğru olacaktır. Düşük bel pantolonlarda ortaya çıkan kat kat bel görüntüsü hem çok sağlıksız hem de kilolu gösterir ve çirkin bir imaj oluşturur. Yüksek belli bir pantolon ve toparlayıcı külot vücut orantısı sağlar. Eğer kalçalarınız biçimliyse taytlar da size çok yakışacaktır. Şık bir bluzla kombinlenen taytlar armut vücut tipine sahip kadınların bacaklarını ince ve uzun gösterir. Size yakışacak tayt modelleri için TIKLAYINIZ! 

 

kombin12-400x388Dar omuzlu olmak armut vücut tipi için bir dezavantaj gibi görünse de aslında çok avantajlı olabilir. Apolet kollar, vatkalı omuzlar, karpuz kollar, glam geniş omuzlu kesimler gibi vücudun üst kısmını gösterişi gösterebilecek her türlü giysi giyilebilir. Askılı giysilerde de boyundan bağlamalılar omuzları daha geniş gösterir.

kombin1-400x400Armut vücut tipine sahip kadınlar seçimlerini V yakadan yana yaparlarsa uzun ve ince görünebilirler. Ancak kolsuz bluz seçeceklerse derin kol kesimli ve degaje yakalı modelleri tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Hafif dekolte görünümü de dikkati vücudun kilolu noktalarında uzaklaştırır.

Etek seçiminde de armut vücutlu kadınlara en yakışan model kalem etektir. Belde kalın bir kemerle kum saatine benzer bir imaj da oluşturulabilir. Aynı şekilde kalem etek şeklinde biten elbiseler armut kadınlarının tercih etmesi gereken elbiseler. Ama yukarıdaki gibi omuzları geniş gösteren bir üst kıyafetle bermudalar da giyilebilir.

sateen-com-armutFotograftaki elbise omuz detayları ile omuzlarınızı daha geniş gösterirken, bel detayları da belinizi daha ince gösterecektir. Sade bir şıklık için her armut vücut tipine sahip kadının gardırobunda böyle bir elbise bulunmasını öneriyoruz.

Armut vücutlu kadınlar çok büyük ya da çok küçük çanta modellerinden ziyade orta boy çantalara yönelmeli, hatlarını ince göstermek için sivri burunlu ayakkabılar tercih etmelidir.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)