Stil

Şile Bezi-Şort: Yaz Rahatlığı

Elma Vücut Tipi yazısında giyim önerisi daha fazla istendi. Çünkü gerçekten bir elma kadınının giyinmesi zordur, kendimden biliyorum. 🙂 Bacaklar, omuzlar bir şekilde halledilir ama büyük göğüsler ve büyük karnı saklamak zordur.

Her zaman elma vücut tipine sahip, “yanları olan”, göbeği çıkık kadınların üstlerine yapışan şeylerden uzak durmaları gerektiğini söylerim. Lateks, dar penye ve vücuda yapışan her türlü kumaş elma vücut tipi için riskli seçimlerdir. İşte bu durumda yaz günlerinde şile bezi inanılmaz şık ve güzel bir alternatif.

Yaz günlerinde şile bezi bluzlar kurtarıcım. Hem efil efil serin tutuyor, hem de şık duruyor. Pantolon, şort ya da etekle çok güzel kombinlenebiliyor. Bir de ister ahşap, ister metal takılarla kolayca uyum sağlıyor.

sile-beziDökümlü kolları, ince mavi desenleri ile şile bezi bluzum elme vücut tipime uyum sağlıyor. Altına şort giymeyi tercih ettim. Dilerseniz siz düz inişli bir kot pantolonla da kombinleyebilirsiniz. Şortun altına ayakkabı olarak terletmeyen çok sağlıklı Gaziantep yemenileri yakıştı doğrusu. Aksesuar olarak da güneş gözlüğü kullandım.

sort-stiliBöylece yaz günlerinde giymek üzere basit, kullanışlı ve elma vücut tipinin dezavantajlarını saklayan bir kombinle şık bir tarz yakaladım.

Şort konusunda da çok soru geliyor. Kimler şort giyebilir, kimlere yakışır? Bir şey söyleyeyim mi şot özgürlüktür. Giymesini seven herkese yakışır. Bırakın bilekleriniz kalınsa kalın, dizleriniz çıkıksa çıkık… Değiştiremeyeceğiniz şeylerle savaşarak enerjinizi harcamayın. Onun yerine giydiğiniz şeylerin içinde mutlu olmanın yollarına bakın. Hem kalın bilekleri bile ince gösterme tüyoları var. Sadece birini buraya yazayım: Kalın bilekleriniz varsa bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durun.

sort-elma-vucutHaydi, yorumlarınızı bekliyorum. Bu kombini beğendiniz mi? Ayak bileklerini ince gösterme tüyoları hakkında bir şeyler okumak ister misiniz? Gelen yorumlara göre öyle bir yazıyı Stilika için hazırlayıp hazırlamamayı düşünebiliriz.

Yaz sıcağında efil efil serinlikler dilerim hepinize.

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)