Genel,  Stil

Vücut tipine göre kot pantolon seçimi

Vücut tiplerine göre giyim stil oluşturmanın anahtarıdır. Eğer size yakışanı bulabiliyorsanız moda o kadar da önemli değil. Bu yazımızda vücut tipine göre kot pantolon modellerinden bahsedeceğiz.

Kot pantolon önemli bir konu çünkü herkesin kolayca ulaşabildiği, dünyanın her yerinde giyilebilen belki de en demokratik giysi. Klasik ya da casual pek çok kombinle uyum sağlayabiliyor. O zaman başlayalım.

Geniş kalçalara sahipseniz:

kot5 (1)Geniş kalçalı kadınların kaçınması gereken model skinny pantolonlar. Onun yerine vücudu hafifçe saran ve paçaya doğru genişleyen modelleri tercih etmeleri iyi olacaktır. Pantolonun arka ceplerinin küçük olmaması da çok önemli çünkü minicik cepler kalçanızı olduğundan daha da büyük gösterir. Eğer geniş kalçaların üzerinde incecik bir beliniz varsa yarı yüksek bel pantolon modelleri tam size göre.

Göbeğiniz varsa:

Eğer göbekliyseniz o zaman sizin için en iyi modeller kuşkusuz yüksek belli bootcut jean modelleri. Kalın kumaşlı ve yüksek belli denim pantolonlar göbeğinizi gizleyecektir. Üst giysinizi de dökümlü modellerden seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bu durumda boyun kısmınızda V etkisi yaratmanız sizi daha ince gösterecektir.

Kısa Bacaklıysanız:

kombin10-330x400Eğer bacaklarınız kısa ise o zaman boyfriend jeans’ler hiç size göre değil. Hiç bir kotunuzun paçasını kıvırmamalısınız ve Enine yırtık kotlardan da uzak durmanız gerekir. Pantolonun yan dikiş çizgileri ne kadar belirginse bacaklarınız o kadar uzun görünecektir. Bootcut kesim tam size göre yani üst yanlarda kıvrımlı inen ama altlarda hafifçe genişleyen kesim. Kot pantolonununuzu topuklu ayakkabılarla giydiğinizde de paçanın topuğun yarısına kadar inmesi sizi uzun gösterecektir.

Kısa bacaklar için bir başka önerimiz de arkasında cep olmayan kot modellerini bir denemeleri olacak. Kesintiye uğramayan bir kumaş her zaman uzun siluete katkı yapar. Ve pantolonunuz mutlaka koyu renk olsun.

Kum saati vücut tipine sahipseniz:

Kum Saati vücut tipine en yakışan pantolon modellerinden biri de sigaret pantolonlar. Yarı yüksek belli bir sigaret pantolonun bacaklarınızdan dökülerek inmesine izin verin. Şanslısınız çünkü eğer seviyorsanız pullu payetli kotları da giyebilirsiniz, tabi kısa boylu değilseniz.

Sporcu vücut tipine sahip olanlar:

kot1 (1)Eğer dümdüz bir göbeğiniz, fazla belirgin olmayan kalçalarınız varsa o zaman düşük belli İspanyol paçalar tam sizlik. Düşük bel pantolonlar spor havasını tamamlar. Alt tarafa doğru genişleyen paçalar düz vücudunuza hareket katar. Eğer İspanyol paçaya soğuk bakıyorsanız o zaman sizi boyfriend jeans akımına alalım. Zira bu akım tam sizlik. Altta sneeakers’larla giydiğiniz boyfriend sizi bir anda stil sahibi yapmaya yeter de artar.

Eğer bu pantolonlar beni çok “erkeksi” gösteriyor ama giyenlerdenseniz o zaman skinny modelleri önereceğiz. Çünkü skinny kalçada, bacakta ne varsa koyuyor ortaya. Burada da arka ceplerin çok yüksek olmamasına dikkat ederseniz kalçalarınızın daha yuvarlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Kot pantolon seçiminizi yaparken de açık renkleri öneriyoruz size.
dar-kot

Uzun bacaklarınız varsa:

kombin6-400x400Uzun bacaklılar kalçaları orantılıysa skinny pantolon giyebilirler, yırtık kotlara abanabilirler. Ama uyluk kısımları çok geniş olanlara yine de tam stretch olmayan modellerden yana kullanmalılar tercihlerini. Uzun bacakların üzerindeki siluette önemli. Vücudunuzun üst kısmı kısa mı, elma vücut musunuz, kalçalarınız çok dar ya da geniş mi, göbeğiniz mi var? Vücudunuzu bir bütün olarak düşünerek tercihlerinizi belirlemenizi öneririz.

Peki ya kot şort???

korean-blue-jean-shorts-for-womenGelelim en önemli soruya. Kot şortu kimler giymeli nasıl giymeli?

Kot şort özgürlüktür, rahatlıktır. Giyin gitsin yav, bunun tipine çok takılmaya gerek yok!

-vücut şekline göre kot, vücut tipine göre kot, kısa baklılar nasıl kot seçmeli, uzun bacaklılar nasıl kot seçmeli, geniş basenlilerin kot seçimi, dar basenlilerin kot seçimi, kalın bacaklılar için kot, ince bacaklılar için kot, göbekli kadınlar nasıl giyinmeli, kum saati tipi için kot seçimi, bootcut pantolon kesimi, İspanyol paça kime yakışır, sigaret kot kime yakışır-

Tanışırız elbet. :)

2 Comments

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)