Aksesuar,  Kariyer

Ofiste Takı-Takıda Kariyer Şıklığı

Her gün ofis ortamında çalışan, toplantılardan müşterilere, sunumlardan iş yemeklerine koşturan kadınlar için en kurtarıcı şeylerden biri de çekmecelerinde bir takı kutusu bulundurmak olabilir. Kadınlar genellikle giysi, ayakkabı ve çantalarını günlük olarak değiştirseler bile takı konusunda o kadar da hassas davranmayabiliyorlar Her ne giyerse giysin aynı takının güzel duracağını düşünenlere bir kez daha düşünmelerini öneririz. Çünkü iş dünyasında her ayrıntı gibi takılar da duruşu etkiliyor.

 

UMLofMk 02.26.06Ofis ortamında özellikle de sunum yaparken ve önemli toplantılarda kaçınılması gereken aksesuar bileziktir. Bilezikler hem dikkati sunumunuzdan kollarınıza çeker hem de şıngırdayarak dikkat dağıtabilirler. Hızlı davranıp not almanız gerektiğinde, masaya değen bilezikler kimsenin hoşuna gitmez. Aynı kolda hem zincir, künye gibi takılar hem de saat bulunması da aynı itici etkiyi yaratır. En iyisi kolunuzda sadece saatinizin olması. Bu imaj, toplantı esnasında sizin dakik kişiliğinizi de vurgulayacaktır.

piton-takiOfislerin değişmez üniforması gömlek gerçekten de çok kısıtlayıcı bir giysi. Özellikle finans dünyasında çalışan kadınlar gömleklerine uygun aksesuarlar bulmak konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Gömleklerde en otoriter ve ciddi imaj yakanın son düğmesine kadar kapatılması ve ortaya bir broş takılması olabilir. Ancak uzun boyunlu değilseniz, saçlarınız açık kalacaksa ve yaşınız da gençse bunu pek önermiyoruz.

brosOnun yerine gömlek yakanıza yandan çok minik bir broş takarak stilinizi yansıtabilirsiniz. Ya da tek ceket yakasındaki birden  imzanız haline gelebilir.

 

bilezikGömlekleri formel bir havadan çıkarmanın yollarından biri de uzun asimetrik kolyeler. İki ya da üç sıralı zincirlerle hem çok şık hem de stil sahibi olabilirsiniz. Zincirlerin ince olması da işin püf noktası. Ucunda tek taş olan kısa kolyeler de gömleklerle kullanılabilir. Ama gömlek içine tek sıra inciyi emekliliğinize bir yıl kalmadıysa yine önermiyoruz.

 

swarowskyEğer ofiste karar mercilerinden birinde yer alıyorsanız, süpervizorluk, denetim gibi bir göreviniz varsa kalın kelepçe bilezikler ve yüzükler tam size göre. Bu kalın aksesuarlar duruşunuza pozitif bir otoriter imaj ekler. Ama eğer satış ekibindeyseniz, müşterilerle yüz yüzeyseniz o zaman ince ve zarif parçalara yönelmenizi, hayvan motiflerinden kaçınmanızı öneririz.

deri-kolye

Ofiste kullanılacak küpelerde  diğer tüm takılardan daha fazla tutuculuk söz konusu. Her şeyden önce küpe de dahil tüm ofis takılarınızın şık ve rafine parçalar olmasına özen göstermeniz iyi olacaktır. Düğün setlerini andıran takılar, plastikler ve kötü imitasyonlarla kariyer yapmak biraz zor olabilir. Ne kadar moda olursa olsun iri halka küpeler (hatta küçük halka küpeler) kaba earringler ofiste tercih edilmemeli. Tek taş küpeler ve küçük sallantılı modeller bu ortama daha uygundur. Ama iş yemeklerinde çarpıcı bir görünüm için kutunuzda uzun bir küpe bulundurmanızda yarar var. Saçlarda bir topuz ya da at kuyruğu, kırmızı ruj ve uzun sallantılı küpeler sizi bir anda ani iş yemeğine hazırlar.

 

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)