Bakım ve Sağlık

Güzel Bir Cilt İçin Çok Kolay 5 Adım

Gün içinde yaptığımız birkaç rötuşla nasıl olduğunu anlamadan cildinizin pürüzsüzleştiğini, sağlıkla parladığını görmek mi istiyorsunuz? Öncelikle şunu bilmek gerekiyor ki cilt saç ve tırnaklar bizim sağlığımızın habercileridir ve vücudumuza aldığımız her madde onları da etkiler. Bu yüzden sadece yediklerimize ve içtiklerimize dikkat ederek güzelleşmek mümkün.

1) Bol su

 

suBiliyoruz bunu çok duydunuz ama o kadar önemli ki. Size şöyle bir öneride bulunayım bir şey yemek istediğinizde ilk önce bir büyük bardak su için. Bu hem gün içinde iştahınızı dengeleyecektir hem de metabolizmanızı hızlandıracaktır.

2)Kuruyemiş

 

kuruyemisKuruyemişlere karşı önyargılı olabilirsiniz bilmediklerinizi hemen söylemem gerek. Ceviz, fındık ve badem içeriklerindeki sağlıklı yağlar ve yüksek E vitaminiyle tam bir güzellik kaynağı. Tabi ki ölçülü yenmek şartıyla. Gün içinde toplam bir dolu avuç olacak şekilde ceviz, fındık ya da badem yiyin. Sadece cildinizin güzelleştiğini değil, enerjinizin arttığını, iştahınızın kapandığını, hatta hafızanızın geliştiğini bile göreceksiniz.

3)Meyve

 

Şekerli meyveleri de kararında tüketmek gerekiyor.
Şekerli meyveleri de kararında tüketmek gerekiyor.

Ama dikkatinizi çekeriz meyve suyu değil meyve! Günde 3 porsiyon(1 elma 1 porsiyon örneğin) meyve yiyin. Özellikle kırmızı meyveler içeriğindeki likopenle cildinizde mükemmel etkiler yaratacaktır. Ayrıca kırmızı meyvelerin anti kanserojen olduğunu da unutmayın.
Neden meyve suyu içmeyin dediğimize gelirsek; 1 bardak meyve suyu kaç porsiyon meyve demek?
Çok.
Peki meyveyi biz sadece vitamin için mi tüketiyoruz?
Hayır. Lifi ve meyve şekeri de var.
Bizim çok life, yeterli vitamine ve az şekere ihtiyacımız var biliyorsunuz. O zaman secim belli. Meyve suyu yerine meyve.

4)Abur cuburu terket!

Hazır, paketlenmiş atıştırmalıklar sivilceler, parlamalar, ve ciltte yağlanma demek. Sağlıksız yağlar içerdiğinden direkt olarak zararlılar. Ama ceviz badem ve fındık o sağlıksızların yerini alsa, o zaman aynalarla barışmak da daha kolay olabilir.

5)Mutlu ol

 

kahveciStresin yaptıklarını hiç bir abur cubur yapamaz o yüzden aşık ol, gez, uyu ve kendini sev. Sevdikçe güzelleşeceksin ve sonra tekrar seveceksin.
Senden bir tane daha yok bu dünyada, bunun mutluluğu bile yetmez mi? Sabah kalk, aynaya bak ve sarıl kendine. Halini hatrını sor, ne güzelsin de. Bir de kocaman gülümse. Tüm vücudun hissederse sevildiğini, inanırsa kimse geçemez senin önüne!

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)