Aksesuar

Dört Köşe Zaman

Saat söz konusu olduğunda “zamanın” devrimcileri kadınlardır aslında. 16 yüzyılda erkekler saatleri ceplerinde taşımaya başladılar ve bu durum 20. yüzyıl başlarına kadar devam etti. Ama kadınlar saatleri taşımak için daha pratik bir yol bulmuşlardı bile. Kollarına takmak!

Hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçemediği belki de tek ortak aksesuar olan saatler içinde köşeli tasarımlar özel bir zevkin ürünü adeta. Yuvarlak formların içinde sıyrılan bu kasalar bugünlerde deri kayışlarıyla ve maskülen görünümleriyle kadınların da tercihi.

Ralph Lauren kare formu ile Roma rakamlarının çok uyumlu bir bileşimi.

klasik-saatHistoriques Ultra Fine klasik maskülen yapısı kadar 2,45 mm’lik ince kasasıyla da dikkat çekici.

kare-saatart-saatgece ve gündüz adını verdiği biri gümüş diğeri dore iki saatiyle bileklerde mücevher tutkusunu destekliyor.

moda-saatHermes’in dört köşe saatleri dünyada en çok taklit edilen modellerden. Bunda yenilikçi kayış formunun da etkisi büyük.

Piaget sadeliğin en maskülen duruşu adeta.

kol-saatiJaeger-LeCoultre…Ve efsane Reverso. 1931’de üretilen ve zaman içinde ikonik tasarımlar arasında kendine yer bulan saat art deco kadranıyla çok seviliyor.

Ve Tissot Çok sevdik! Metalik  kasası, dekoratif sade rakamları ve klasik gün taşlarıyla moden bir zarafetin  ta kendisi!

Tanışırız elbet. :)