Moda

Sindirella Modası Başlasın!

Bir süredir masalların karanlık versiyonlarını izliyorduk değil mi? Pamuk Prenses ve Avcı, Malefiz derken Disney bu sefer yine bir masalı dev prodüksiyonla sunuyor ve bu sefer masala sadık kalıyor. 13 Mart’ta vizyona girecek Sindirella için sayılı günler kala biz de bu sene sıklıkla göreceğimiz Sindirella modasını mercek altına aldık.

Buz Mavisinin Büyüsü

mezuniyet-elbisesiBu sene davetlerde, düğünlerde ve mezuniyet törenlerinde buz mavisi giysiler galiba daha fazla görülecek, çünkü zaten 2015 Haute Coutre ve Spring -Summer defilelerinde modacılar Sindirella etkisine hazırdı. Mavi kıyafetler tüm incelikleri ve zarafetleri ile podyumları kapladı.

abiye Gece kıyafeti denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Zuhair Murad, Sindirella etkisini koleksiyonuna başarıyla uyarlayabilmiş modacılardan. Buz mavisi ve transparanı bir araya başarıyla getirirken imzası olan ışıltıdan da ödün vermek zorunda kalmamış.

mavi-abiyeTony Ward’da 2015 ilkbahar-yaz koleksiyonunda masala şans veren modacılardan. Kısa, uzun ve derin yırtmaçlı modellerle buz mavisini “her kadına” giydirmeyi hedeflemiş gibi. Başarılı da olmuş. Kıyafetler hem çok yenilikçi hem de zarif. Sindirella modasına uymak ve aynı zamanda daha sade bir görünüm tercih edenler için de seçenekler mevcut. Bu giysiler özellikle nişan törenleri için de çok uygun.
mavi-elbiseVee göstermek istediğimiz son kıyafet Elie Saab’dan! Gerçekten çok beğendik. Derin V dekoltesi ile çok cesur ve detayları adeta tenle bütünleşen bu kıyafet asi bir Sindirella olmak isteyenlere de hitap ediyor.

Sindirella ve Ayakkabısı!

louboutinAslında Sindirella masalı deyince öncelikle ayakkabıdan bahsetmek gerekirdi değil mi? Ne de olsa masal ayaktan fırlayan bir ayakkabı ve -maalesef-  parti boyunca dans ettiği kızı ayakkabısı ile arayacak kadar yüzünü hatırlamayan bir prensi de içeriyor. Disney bu filmin tanıtımı için dokuz moda evinden Sindirella ayakkabısını yorumlamalarını istemiş.

kirmizi-tabanliChristian Louboutin’in Sindirella masalına bakışı biraz daha klasik. Tabi ki alamet-i farikası olan kırmızı tabanlardan vazgeçmeden. Transparan ayakkabı iç platformla destekleniyor ve taşlarla süslenmiş. Ucu açık ama çok dar, bu yanıyla biraz demode bir yapısı var. Ayakkabının kapalı yapısıyla transpaan dengesi tutturulmaya çalışılmış belli ki. Ama doğrusu biz pek beğenmedik.

tasli-ayakkabiPaul Andrew Sindirella ayakkabısına daha klasik bir yorum getirmiş ve uç kısmı hariç tamamen transparan bir ayakkabı tasarlamış. Mavi taşlarla süslenen ayakkabıda metalik ve ışıltılı detaylar da var.

sindirella-ayakkabisiNicholas Kirkwood’un Sindirella yorumu da görkemli fiyonklarıyla dikkat çekiyor. Burada da transparan etki ayak çukuru dekoltesi ile hissediliyor.

tasli-botWeitzman’ın tasarımını en başarılı Sindirella yorumu olarak görebilirdik. Ama masala göre ayakkabının merdivenlerde ayaktan fırlaması gerekiyor. 🙂 Sanırız tasarımcı bunu atlamış diyeceğiz ama aklımıza şöyle bir şey de geliyor. Weitzman bu bootie’yi tasarlarken acaba “siz siz olun ayakkabınızın ayağınızdan fırlamasına izin vermeyin, çünkü ayakkabınız sizi ayakkabınızla arayacak bir erkekten daha değerlidir!” demek istiyor olabilir mi? Umarız öyledir.

Peki ya Makyaj, Aksesuar?

kabak-cantaMakyaja geçmeden önce Charlotte Olympia‘nın Sindirella’ya getirdiği esprili yorumdan bahsedelim. Balkabağı çanta ile ünlü marka “balkabağını bover, bütün gece dans et” sloganını kullanıyor. Doğrusu bu çantanın ne kadar trendy olacağını bilemiyoruz. Sanırız Sindirella modasına uygun giyinenler bu tür bir çanta yerine ışıltılı bir clutch taşımayı daha çok tercih edeceklerdir.

mavi-paletMakyajda da prenseslere yaraşır tonlar kullanılacağı kesin ve MAC, Sindirella için özel bir seri çıkardı. Kısıtlı sayıda üretilen Sindirella serisinde masumiyeti çağıştıran nude tonlardan, gece makyajına uygun koyu renklere uzanan bir renk skalası var.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)