Moda

Sonbahar Modasına Bakalım mı?

Hadi bakalım. Sonbaharda bizi hangi renkler, hangi modeller bekliyor ve yenilikler neler?

mini-elbiseHer şeyden önce bu yıl da tekillik beklememek gerekiyor modadan. Ekose ve zigzag desenlerden soft renklere, üç boyut etkisi yaratan grafikler tasarımlardan 70’lerin stiline, güneşten rol çalan narenciye renklerinden militer hakilere kadar bir çeşitlilik göze çarpıyor.

ekose-kaskolBu yıl uzun tunik yeleklerin yılı olacak gibi gözüküyor. Hem pantolonla, hem şortla hem de kısa eteklerle kombinlenen tunik yelekler hem kumaş hem de triko olarak çıkacak karşımıza.

sonbahar8Güneşten rol çalan narenciye renkleri dedik. Sarılar, turuncular ve tabi ki mercan tonları bu sonbahar kış sezonuna renkli bir hava katacak. Fütüristik tasarımlarda çok kullanılan bu renkleri grafik desenli aksesuarlarla tamamlamak mümkün.

Etnik desenli bluzlar ve desenli kumaş pantolanlar. Bu yaz da bu pantolanları çok sık gördük. Sonbahar da biraz daha kent şıklığına yaklaşan desenlerdeki bu parçaları yarım botlarla, kürk yakalarla kombinlemek mümkün.

sonbaharBu kış gösterişli mantolara hazırlıklı olalım. Kat kat kumaşlar, bol kesimler, dökümlü siluetler ve geniş omuzlarla kadınlar 2015-2016 kışında çok şık görüecek. Tabi uzun deri çizmeleri de unutmayalım.

sonbahar5Desenli kumaşlarla tiril tiril elbiseleri göreceğiz bir de. Bu sene bir ayrıntı dikkatimizi çekti. Daha önceki yıllarda elbiselerde kol adeta tabu olarak görülmeye başlamıştı. Hemen hemen tüm elbise modelleri kolsuzdu ve bu soruna bir yazımızda değinmiştik: İşte burada okuyabilirsiniz. Bu sene elbiselerde uzun kollar dikkat çekiyor. Anlaşılan modacılar sonbaharın ağır ve zarif havası içinde hem kolları hem de bacakları açmayı gereksiz görmüşler, iyi de yapmışlar.

sonbahar7Eğer bir grunge tutkunuysanız bu sezonda kendiniz için çok iyi parçalar bulabileceğinize eminiz. Zira ekose ceket ve gömlekler, brokar etekler, çizgili çoraplar ve yarım çizmeler…. Hepsi bu sonbahar da vitrinleri süsleyecek.

sonbahar2Etekler de bu sene çok çeşitli. Diz hizası etekler, uzun kloşlar ve üçgen minilerden kendinize uygun olanı seçin ve etek giyin! Kot etek kombinleri ön plana çıkarken aynı zamanda piyedepul ve ekose eteklere de hazır olmakta fayda var.

Ekose demişken manto ve ceketlerdeki ekose modasını atlayamazdık. Soldaki kıyafetin retro olması dikkatinizi çekti mi? Belki buna benzer parçaları annenizin gardrobunun derinliklerinde de bulabilirsiniz.

Diz üstü çizmeler daha eskimedi. Bu yıl bunları hem kısa eteklerle göreceğiz hem de uzun kloşlarla giyildiğinde tüm bacağımızı gizleyecekler. Süet modeller sonbahara daha çok uyuyor sanki.

sonbahar4Moda minimalist modelleri artık hiç es geçmiyor. Nasıl geçsin ki, hayatımızın her alanında minialist tasarımlar var. Bu yılın soft renklerinde de sağlam bir yapı duygusu ön planda. Çocuksu değil daha olgun bir yumuşaklık bu. Hem de ufak dokunuşlarla çok da kadınsı.

1090891-1_og_gallery‘Tutar, tutmaz, çok demode, basit görünüyor’ derken püsküller geçen yıl iyice kendini kabul ettirmişti. Bu yıl da salkım saçak dolaşabilecek isteyenler. Tek renk bir kombinasyon içinde püskülün daha güzel durduğunu fark ettik. Siz ne düşünürsünüz?

sonbahar32015 sonbaharı kadınlara şıklık kadar rahatlık da vaat ediyor. Pantolonlar bu sene bollaşıyor. Paçalar daha kısa ve çizmeler, botlar daha fazla ön planda. Dökümlü ve ince, bol ve şık. Galiba bu sonbaharın moda mottosu bu.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)