Stil

Kot Etekle Şık Sonbahar

Yaz aylarında kot etekleri çok çok çeşitli modellerle vitrinlerde gördük. Ama bu yaz hippi modası vardı, tril tiril etekler giymek vardı, şort diye bir şey vardı! Velhasıl kot etekler sonbahar için daha uygun görüldü desek yeridir. Şimdi havalar yavaş yavaş serinleyecek ve kot etekleri sokaklara taşıyacağız ama nasıl?

Çeşit çeşit kot etekler arasında önden düğmeli modellerin çeşitliliği dikkatinizi çekti mi, üstelik bu yıl hem mini hem de diz altı ve yüksek belli modası da var, üst giysiler de tunikler, yelekler, dökümlü kazaklar koleksiyonlarda yerlerini aldı. Çok fazla kombin seçeneğimiz var. O zaman başlayalım.
mini-kotKısa kot eteğinizi uzun bir tunik hırka ile kombinlemeyi deneyin. Altında sneakers’larınızla çok modern ve sportif bir hava yaratmanız mümkün. Bu kombini sırt çantası, güneş gözlüğü ve saç örgüleriyle tamamlayabilir, soft bir makyajla hem çok rahat hem de dinlenmiş bir görünüm kazanabilirsiniz. Bunun için ekru, bej ve pembe tonlar yeterli olacak. Tek dikkat etmeniz gereken tuniğin içine çok zıt renkte bir bluz giymemek. Renk paletinde yakınlık sağlarsanız proporsiyonunuz daha ince görünecektir.
Salaş bir hırkayla da çok şık görünebilirsiniz. Kısa kot eteğinizi topuklu ayakkabılarla kombinleyin ve gösterişli bir çanta takın. Yüksek bel eteğin içine soktuğunuz gömleği biraz gevşek bırakın ve rahatlığın tadını çıkarın. Özellikle üçgen etekler bacaklarınızın güzelliğini sergilemeniz için birebir. Burada da dikkat etmeniz gereken şey, vücudunuzu tam ortadan bölmemek yani kısa eteğinizi ya kot renginde bir kemerle tamamlayın ya da kemersiz kullanın.
kombin-kotKot eteğinizle risk almak istemiyorsanız onu hardal tonları ile kombinleyin. Uzun etek ve diz üstü çizmelerle sofistike bir görünüm elde edebilir, soğuk günlerde üşümekten de kurtulabilirsiniz. Kalın topuklu deri çizmeler ve kot eteğinizle 70’ler modasını sokak stilinizde yaşatmanız mümkün. Bu sade kombini hareketlendirmek için saç aksesuarları ya da renkli bir çanta tercih edin.
İşte en sevdiğimiz! Diz hizasında biten kot eteğinizi stiletto ile tamamlayın ve dökümlü mantonuzu sade bir kazakla kombinleyin. Bu sade stille inanılmaz parizyen bir imaj yakalamak mümkün. Bizim tercihimiz de etek olarak bu! Çünkü boyu sayesinde hem çok şık görünüyor hem de önden düğmeleri, üçgen formu ve cepleriyle tam bir klasik.
kot-kombinDik yakalı bir kazak, biker mont ve kot etek! İşte Stilika’da defalarca yazdığımız asi ve şehirli şıklık! Biker montların karşı konulamaz cazibesiyle ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.  Bu şıklığı yarım botlarla tamamlayabilirsiniz. Kot eteğin güzelliğini gölgelememek adına tüm kombinlerde sade ve düz renklerin tercih edildiğine dikkatinizi çekeriz. Ama eğer daha hareketli kombinleri seviyorsanız grafik desenler de kot etekle çok yakışıyor.
kazak-kotDenim etek sizi çok cool bir imaja da kavuşturabilir, üzerinizde sakil de durabilir. Hangi formda eteğin size yakışacağını bilirseniz seçimleriniz ve kombinleriniz daha isabetli duracaktır. Sadece şunu söyleyebiliriz ki kot eteğin havasını tamamlayan en önemli şeylerden biri saçlar. Kot eteğin modern görüntüsüne lob saç kesimi çok yakışıyor. Yarım botlar, büyük çantalar, gözlükler ve eteğin formunu vurgulayan bol kesim üstler en önemli yardımcılarınız.

Bu sonbaharınız çoook mavi geçsin!

Tanışırız elbet. :)

One Comment

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)