Genel

İş Toplantıları İçin Giyinirken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Detay

İşler bazen giyime dikkat edilmeyecek kadar yoğun oluyor. Bir toplantıdan ötekine yetişirken stil oluşturmak için yeterli vakit olmuyor. Bu beni son zamanlarda oldukça düşündürüyordu. Toplantılarda kendinizi ne kadar iyi ifade ederseniz edin, güzel bir kıyafetiniz olmadığı sürece genel yargı aleyhinize olacaktır. Ben de bu durumun farkındaydım ancak stil oluşturmak için yeterli vakti bir türlü bulamıyordum.

İş giyimi için stil oluşturmak birçok kişiye kolay gelse de, aslında oldukça zor. Hatta bir düğüne giderken bile bu kadar zorlandığımı zannetmiyorum. Çünkü bir yandan sıkmayacak, rahat davranmaya olanak sağlayacak kıyafetler giymek gerekiyor. Ancak diğer yandan ciddi ve şık bir görünüme sahip olmak da büyük önem taşıyor. Uzun süredir bir kararsızlık hâlindeydim. Neyse ki Google’da arama yaparken karşılaştığım görsel sayesinde bu kararsızlığımı yendim.

Renk uyumu ile ilgili maddeler dikkatimi çekince görseli okumaya karar verdim. Bugüne kadar birçok moda dergisi ve sayfası takip ettim ki içlerinde iş giyimi konusunda yazılar da vardı. Ancak toplantı anında kırmızı, parlak yeşil, sarı gibi keskin renklerde giyinmenin ortamı gerdiğinden hiç biri bahsetmiyordu. Öncelikli olarak olumlu bir intibah uyandıracak renkler tercih etmem gerektiğini bu görsel sayesinde öğrendim.

Görselin anlattığı bir diğer konu ise rahatlık ve şıklığın uyumuydu. Bugüne kadar tercih ettiğim kıyafet ve ayakkabılar pek konforlu değildi. Gömleğin üstüne giyilen dar bir ceket, diz altına kadar uzanan bir etek ve topuklu ayakkabılar beni oldukça rahatsız ediyordu. Hissettiğim bu rahatsızlık istemesem de yüz ifademe yansıyor ve hakkımda olumsuz bir intibah yaratıyordu. Ancak Hepsiburada sitesinde bulduğum görsel sayesinde bundan kurtulmayı ve hem rahat hem de şık giyinmeyi başardım.

Yeni stilim ile ilk toplantıma girdiğimde bütün gözlerin üzerimde olduğunu fark ettim. Kıyafetim yalnızca beni şık göstermekle kalmadı, ortamın en gergin anlarda yumuşamasını ve herkesin bana dikkat etmesini sağladı. Bunun için Hepsiburada.com sitesine büyük bir teşekkür ediyorum. Bundan sonra stilimi oluştururken sitede bulunan görsellere mutlaka bakacağım.

İş Toplantıları İçin Giyim - İnfografik (1)

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)