Moda

New York Sokaklarından 2015 Kış Modası

strong>Kış ayları bizim için sadece soğuklardan korunmak olur çoğu zaman. Yaz aylarında kendimize verdiğimiz özeni kış aylarında dinlendirmeye bırakıyoruz adeta. Oysa hem kalın giyinerek hemde şık olabiliriz. Kendimize, giydiklerimize dikkat etmemiz kendimizi daha özgüvenli hissetmemizi sağlar. Kendimize olan güvenimiz bir kat daha artar. Bu nedenle kendimizi kış aylarında da ihmal etmemeliyiz.

1090893-1_og_galleryModa geçişlerine artık podyumlardan şahit olmuyoruz. Sokaklarda modanın her adımını hissedebiliyoruz. Özellikle modanın merkezi noktalarındaki sokaklarda, dışarıya gözünüzü iliştirdiğiniz anda başlar defile. Karlı, çamurlu sokaklar enerjisini kaybetmeden, sanki farklı konseptte bir defileye dahil eder bizi. Peki ya 2015 kış modası sokaklardan bize neler fısıldıyor. Bunun için modanın kalbinin attığı New York sokaklarını sizler için araştırdık.

1090892-1_og_galleryMontlarda rengarenk ve uzun modeller selamlıyor New York sokaklarını. Pembe montu ile modanın en sevilen isimlerinden Miroslava Duma, New York’un soğuk havasını ısıtmaya niyetli. Özellikle uzun, hatta bileklere kadar uzayan montlar bu sene çok moda. Bunun yanında kürk ve tüylü montlarda göze çarpıyor.

1090891-1_og_galleryAyakkabılar ise aslında daha cesur. Soğuk, kar ve yağmura rağmen ayakkabı şıklığından vazgeçmeyen New York sokaklarındaki kadınlar, topuklu ayakkabı ile özgürce adımlar atıyor. Bunun yanında bu senenin modası zincirli, asi botlar da sokaklarda yerini çoktan almış. Rahatlığından vazgeçemeyen, spor bir tarz için ise air tabanlı spor botlar bu sezon çok moda.

1090887-1_og_galleryPeki ya çantalar? Kış aylarında bir beden daha büyüyen çantalar, bu sezon sırta takılarak o rahatlığı da 2 katına çıkarmış. Hem sırtta hem elde tutulabilen bu çantalar kadınların en sevdikleri haline geldi bile. Püsküllü çantalarda tekrar bir gündeme oturdu, raflardan dışarı çıktı. Çanta ve ayakkabı uyumu kalktığından beri çantalar aslında daha renkli hale büründü. New York sokaklarında da boğuk havaya rağmen çantalar ile rengarenk.

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)