Kahve - Coffeebella,  Mekan-Gezi

Kahveci Keşfi: Cup of Love

Beşiktaş Ihlamurderesi Yolu’ndaki Cup of Love, kahve için sevimli bir mola olanağı sunuyor. Tam Tchibo’nun kaşısında. Ufak bir mekanı duvar resimleri ile neredeyse üç katı büyüklükte göstermeleri tam bir optik başarı. İster cafe önündeki masalara oturun, ister bara, ister İspanyol merdivenlerinin dibine. Kahveci keşfi güzel şey!

kahve-besiktasKendinizi o gün Deli İbrahim modunda hissediyorsanız havuzdaki balıklara bozuk para  atabilirsiniz… Çok isterseniz Zeus’la sohbet olanağı da mevcut. Beşiktaş’ın kalabalığında kahve için mola vermeyi çok severim. Çok fazla da alternatif var. Cup of Love bu alternatiflere bir yenisini daha eklemiş.

yaz-icecekleriDoppio espresso  tattım ve sert kahve sevenler için bulunmaz nimet gibi bir şeydi. Ama yaz geldi değil mi? O zaman soğuk alternatifleri de değerlendirmenizi öneririm.  Americano denemedim ama iyi olduğunu duydum.

 

cupoflove_500x500Duvar resimleri, yer döşemeleri, ortadaki sütun. Hepsi dükkanın işletmecilerinin el emeği. Çık cık bitmiyor bu merdivenler. 🙂

 

besiktasİki soğuk seçenek: Öndeki güzellik Oreo Blue. Tatlı içeceklerden hoşlananların vazgeçemeyeceği güzellikte. Ama çok tatlı sevmem, serinletmesi daha önemli diyenler için mojito tarzında hazırlanmış Mint Power’ı tek geçerim doğrusu.

 

Cup Of Love’da cold brew’de bulabilirsiniz. Üstelik barista arkadaş sorularınız olusa seve seve cevaplayacaktır. Malum cold brew adeta anlatılması zorunlu bir şeye dönüştü. 🙂

Hepsinden öte çantamın kopan sapı için kargaburun bulan kahveci candır yav! Beni Haziran sıcağında çanta tamircisi, nalbur vs aramaktan kurtardılar. Kahvelerini Federal’den alıyorlar. Güleryüzlüler, dükkan senin modunda bir rahatlık var burada. Beşiktaş’a inerseniz denemeden geçmeyin.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)