Makyaj

Harika Kaşlar İçin İpuçları

Kaşlarımız yüzümüzün güzelliğini ortaya çıkarır. İfademize de anlam katar. İster son dönemin trendi olan kalın kaş modasına uyun, ister kaşlarınızı doğal şekliyle koruyun daha iyi ve dolgun görünmelerini sağlamak için en büyük yardımcınız kaş kalemlerini es geçmeyin. Kaş kalemleri hem dış etkilerle seyrelen kaşları dolduruyor, hem de doğru kullanıldığında yüze canlılık kazandırıyor. Canlı bir ifade için kaş renginin saçtan daha koyu olması gerekiyor. Bu şekilde göz makyajlarından da daha iyi sonuç alınıyor. İşte doğru kaş kalemini seçmek için ipuçları.

Kumral: Eğer saçlarınız kestane tonlarındaysa sıcak kahve tonlarındaki kaşlar size çok yakışacaktır. Çikolata kahve tolarındaki saçlara sahipseniz açık kahverengi kaş kalemi kullanın.

Sarışın: Kaşlarınızı açık kahverengi ya da boz bir kaş kalemi ile şekillendirin. Kullandığınız kaş kaleminin saçınızın en koyu tonuna yakın olmasına dikkat edin. Sarışınlar doğal etki yaratan kaş kalemlerini tercih etmeli.

Esmer: Esmerler için en iyi kalem rengi koyu kahverengidir. Eğer gözleriniz renkli ise orta kahve tonlarını da deneyebilirsiniz. Siyah kaş kalemi kullanmayın, bu her tende çok sert ve yapay duracaktır.

Kızıl: Kaşlarınızı açık kahve tonlarında renklendirebilirsiniz. Kızıl tonlardaki ya da bakır göz kalemlerinden kaçının. Bunlar doğallığınızı bozacaktır.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)