Bakım ve Sağlık

Bronzluğu Koruma Yolları

Yakında okullar kapanacak ve deniz kıyısında keyif günleri başlayacak. Güneşlenmeyi seven herkes bir an önce bronzlaşmak ister ve bu bronzluğu da uzun süre korumanın yollarını araştırır. Bunun için size bir kür önereceğiz. Havuç kürü ile tüm yaz doğal bir şekilde bronzluğu koruyabilirsiniz.

Havuç, içindeki betakarotenle tam bir anti-oksidan özelliği gösterir. Bu da kansere karşı korur ve aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu özellik hemen hemen tüm turuncu sebze ve meyvelerde bulunur. Ancak havuçta aynı zamanda oldukça yoğun olan turuncu renk pigmentleri deri altına yerleşir ve tende turuncuya yakın bir renk oluşturur. Bu da  kalıcı bir bronzluk demektir. Hatta bu özelliği yüzünden güneş yağlarında en çok havuç kullanılır.

 

bronzluk için havuç kürüBiz bu yazımızda çok leziz bir havuçlu içecek tarifi vereceğiz ve bunu bir kür olarak uygulamanız durumunda bronz renginizi daha uzun süre koruyacağınızı göreceksiniz.

Havuç içindeki A vitamini yağda çözünmektedir. Bu çok önemli bir ayrıntı. Bunu aklımızda tutalım ve başlayalım.

Katı meyve sıkacağında bir bardak havuç suyu sıkarız.

Bardağa aldığımız suya bir kaç damla limon sıkar ve bir çay kaşığı zeytinyağı ekleriz.

Üzerine kıyılmış taze nane yaprakları da koyar ve isteğe göre buz koyarız.

Eğer her gün aynı tattan sıkılırsak havuç suyuna yarı yarıya maden suyu da ekleyebiliriz.

Bu kürü her gün akşam yemeğinden sonra uygulayabiliriz. Dikkat etmemiz gereken nokta havuç suyunu taze olarak sıkıp hemen tüketmektir. Taze olarak tüketilmeyen havuç suyunun hiç bir faydası olmaz. Ayrıca gün içinde yemeklerin yanına bir miktar az yağlı havuç salatası da yenebilir.

Üç ay kadar her gün düzenli olarak havuç suyu tükettiğimizde hem cildimiz bronz görüntüsünü koruyacak, hem de alzheimer’a karşı korunmuş olcaktır.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)