Stil

Ruh halim; Giy-Çık

Havadan mıdır,  çocukları hazırlamaktan sıranın bir türlü bana gelmemesinden bilinmez, eskisi gibi takıp, takıştırıp kıyafetleri birbirine uydurup çıkasım yok. Ayakkabılarım aynıysa şükrediyorum. Şalımın rengi, ayakkabımın tokası birbirine uydu, uymadı bakamıyorum bu aralar. Ama siz bana bakmayın tabii.

Moda endüstrisi sağolsun ben gibi dönem sıkılganların da unutmuyor.Her iştahı doyuracak meteryalleri bolca mevcut. Eskinin kabı, şimdinin giy-çıkı olmuş. Eh pekte güzel olmuş. Memnunuz tabii. Hele hele Ramazan ayında en uyumlusu, trend giyineni bile bu durumu tadacağından, herkes memnun kalacak.

Babaanne kalıplarını aşan firmalar artık her mağazada, her butikte. Ben diyeyim kap aiz deyin giy-çık hatta bazılarınız da ferace deyin -sizi mi kıracağız- ellerinde bolca genç, trend modelleri bulunduruyor. Altına her modelden pantolon, üstüne de istediğiniz başörtüsünü taktıktan sonra alın size dünyanın en şipşak kombini. Hele hele çocuklu veya çalışıyorsanız kat kat giyinmekten, her gün elbise seçmekten daha kolay.

Ben yazın ince serin tutan(keten, kanvas, pamuklu) kumaşları ve dizaltı modelleri tercih ediyorum.Bu sene Kuaybe Gider’in trençkot modeli de en sevdiğim, beğendiğim modeller arasında. Hatta dümdüz bilek hizasında giy-çıkları bile birçok markanın koleksiyonunda gördüm.Yazın boğuculuğuna bir nebze serinlik katan  bu giy-çıklarda siz siz olun naylon karışımlı kumaşlardan uzak durun. Verebileeceğim tek tavsiye bu. Rahat olayım derken yanlış kumaş size orayı cehenneme çevirir, afakanlar bastırır. Tecrübeyle sabittir.Ve son olarak ister kokoş, ister sıkılgan olun her daim Stil Kalın!

 

alışveriş sever-ürün inceler-cilt tipi: normal-saç tip:kuru-gezmeyi sever-İstanbullu-yürüyüş yapar-sade kahve-çılgın-ekonomik-deneysel-evli-konuşkan-iyi dinleyici-arkadaş canlısı-hafif kaçık

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)