Bakım ve Sağlık

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

Yaz aylarında en çok yaşanan sıkıntılardan biri de ayakların terlemesi ve tabi ki arkasından gelen ayak kokusu… Doğal malzemelerden yapılmış ayakkabılar giymek ve ayakların hava alması ter ve koku sorununu bir nebze azaltsa da bazı insanlar için ayak kokusu gerçek bir kabustur. Sadece doğru ayakkabı seçimiyle bu sıkıntıdan kurtulmaları mümün değildir. İşte bu yazımızda bu önemli sosyal sorunlara yol açan problem için harika bir kür önereceğiz.

Ayak Kokusu İçin Doğal Kür

Öncelikle doğal elma sirkesi ve çöreotu yağına ihtiyacımız var. Çöreotu yağımızın doğal olmasına ve elma sirkesinin de ev yapımı olmasına özen göstermek gerekiyor. Çünkü elma sirkesi baziktir, ancak markette satılan elma sirkeleri özel olarak asitlendirilirler.

Bir leğene su iki litre su koyun ve bu suya bir çay bardağı elma sirkesi ekleyerek ayaklarınızı 15 dakika kadar bu suda dinlendirin. Yatmadan önce de çörek otu yağıyla ayaklarınızı ovun. Yağın parmak aralarına girmesine özen gösterin. Bu kürü 3 günde bir uyguladığınızda ayak terlemenizin azaldığını ve ayak kokusunun yok olduğunu göreceksiniz.

Eğer ayağınızda mantar gibi bir problem varsa bunun için de bir uzmana danışmalısınız. Zira ayak mantarları da koku yapabilir ve tedavi edilmesi gerekir.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)