Gelin

2015’in En Güzel Gelinlikleri

2015 yılı gelinler için o kadar çok seçenek sunuyor ki, bu yıl evlenecek kişilerin çok şanslı olduklarını söylemeden geçemeyeceğiz. Bu yılın tendleri belirlenirken gelinliği de şimdiden seçmenin avantajları büyük. 

Düğün mekanınız, konsept gibi ayrıntıları tamamladıysanız şimdi hayalinizdeki gelinlik için harekete geçebilirsiniz. 

Renkli Gelinlikler

seksi-gelinlikBeyaz giymek istemeyen gelinler bu sene yaşadılar çünkü pudra tonlarında değişik renklerdeki pek çok gelinlik vitrinleri süslemeye başladı bile. Eğer biraz daha cesur davranmak istiyorsanız metalik renklerde gelinlikler de tercih edebilirsiniz.

Kısa Gelinlikler

mendil gelinlikKısa gelinlik hemen her gelinin “acaba giysem mi?” dediği bir model. Her ne kadar kısa gelinlikler hiç bir zaman uzun gelinliklerinin yerini alamasa da 2015 gelinlik modasında kısa gelinliklere daha fazla yer verildiğini görebiliyoruz. Özellikle ön kısmı uzun, arkası uzatılmış gelinlikler çok neşeli ve özgür bir imaj çiziyor.

Dantel Gelinlikler

marchesa-geliniDantel 2015 gelinliklerinde de baş rol kapmış gibi görünüyor. Gerçekten de modası geçmeyen, zamansız ve romantik bir gelinlik istiyorsanız dantel modellerden biri tam size göre.

Saten Gelinlik Trendi

saten-gelinlikSaten de bu yılın gelinliklerinde kendine özel bir yer edinmeyi başardı. Kabarık gelinliklerde saten detaylar yer aldığı gibi minimal gelinliklerde de satenin parlaklığından yararlanılıyor. Yalnız, saten kullanımı zor bir kumaş. İyi bir terzi tarafından doğru şekilde dikilmezse büyük bir hayal kırıklığı olabilir.

Minimal Gelinlikler

drapeli-gelinlikDüz formlarda minimal gelinlikler de sadelik arayan gelin adayları için vitrinlerde boy gösteriyor. Minimal gelinlikler özellikle kır düğünü konseptine ve parti konseptine çok yakışıyor.

Dekolte Modeller

kuyruklu-gelinlikGelinliklerin vazgeçilmez kesimi straplez bu yılda pek çok modacının koleksiyonunda yer alıyor. Ancak bunun yanı sıra prenses yaka, V yaka, kalp yaka ve askılı gelinlikler de mevcut. Özellikle dantel kol gelinliklere ilgi büyük.  Ancak her şey bir yana 2015 gelinlik modasına imza atan dekolte sırt dekoltesi.

tullu-gelinlik romantik-marchesa sade-gelinlik saten-gelinlik retro-gelinlik marchesa crop-to-gelinlik 2015-gelinlik

Tanışırız elbet. :)