Stil

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?


Kum saati vücut tipi dünyanın en güzel vücut tiplerinden biri. Çok seksi, gösterişli, orantılı bir vücut tipi olduğu için bakan kişiye direkt “sağlıklı” duygusu uyandırıyor. Geniş omuzlar, gösterişli bir göğüs çevresi, ince bel, göğüs genişliğinde kalçalar ve güzel bacaklar olarak nitelendirilen kum saati vücut tipi günümüzün güzellik standartlarının da ölçüsü. 90-60-90 ölçüler tam da bu vücut tipini simgeliyor. Rakamlar değişse de oran önemli.

Kum saati vücut tipi kadınlar dünyanın en güzel kadınları arasında gösteriliyor. Beyonce, Marilyn Monroe, Dita von Teese, Selma Hayek, Scarlett Johansonn, Kim Kardashian bu vücut tipine sahip ünlülerden.

prada

Kum Saati Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Aslında dünyada en kolay giydirilecek vücut tipi kum saati formu. Pek çok model onlara çok yakışıyor ama kimi ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor.

Bluz ve Gömlek:

Kum saati kadınlar bele doğru daralan üst parçalara yönelmeliler. Derin V yakalar bu vücut tipine çok yakışır. Ama çok geniş yuvarlak yakalarla kilolu görünebilirler. Ayrıca bel kısmı bol, kalçadan lastikli dökümlü bluzlarla hamile gibi görünebilirler. Belin inceliğini ve kıvrımlarını vurgulayacak üst giysileri her zaman daha isabetli bir seçim olacaktır. Ayrıca üst giyimde düz renkler seçmek de kum saatli kadınların fazlalıklarını daha iyi gizler.

Pantolon:

Düşük belli pantolonlar bu vücut tipine çok yakışır. Eğer yüksek bel tercih edilecekse bel ve kalça kısmı oturan modeller tercih edilebilir. Bol pantolonlar bu kadınları çok kilolu ve armut vücutlu gösterir.

Etek:

kombin5-400x400Balık vücutlu kadınlar bele oturan etekleri tercih etmeliler.

Diz üstünde biten kloş etekler, Yüksek belli kalem etekler ve en önemlisi kemerli etekler bu kadınlara çok yakışan kıyafetlerdir. Mümkün olduğunda dizin üstünde giymeleri iyi olacaktır. Çünkü bacakların güzelliği dikkati göğüslerden uzaklaştıracak, bele ve bacaklara yoğunlaşılmasını sağlayacaktır.

Elbise:

Balık vücut tipleri daha çok düz renklere yönelirlerse daha iyi sonuç alırlar.

Kum saati vücut tipi için en iyi elbise modelleri bele oturan, derin V yakalı modellerdir. Bu vücut tipi kemerleri ve kuşakları en rahat kullanabilecek gruba girdiği için aslında bunu bir şans olarak görebilir. Elbise seçiminde önemli olan şey kumaşının vücudu sıkmaması, rahat bir şekilde oturabilmesidir. Likralı kumaşlar yerine iyi dokunmuş sabit kumaşlar bu vücut tipine daha çok yakışır.

Abiye ve Gelinlik:

MarchesaKum saati vücut tipindeki kadınlar için en iyi modellerden biri kuşkusuz balık abiye ve gelinliklerdir. Straplez yakalar, Derin V yakalar ve bekle oturan hemen her tür kıyafeti rahatlıkla kullanabilirler. Ama çok geniş etekler, çok büyük tarlatanlar bu vücut tipinin uyumunu bozacaktır. O yüzden mümkün olduğunca A tipi gelinlik modelleri ile balık modeller tercih edilebilir. En iyi seçimlerden biri de abiye kıyafetlerde düz bir renk ve az işlemeye yer vermektir. Eğer işleme olacaksa da giysinin alt kısmında olması daha iyi bir duruş sağlayacaktır.

Ceket ve Mont:

Ceket ve montlarda belden pliseler, Kemerli Trençkotlar ve tek düğmeli modeller bu kadınlar için biçilmiş kaftandır. Çok uzun mantolar yerine diz hizasında biten mantolar çok daha güzel bir imaj oluşturabilir.

Balık vücut tipi her tür kıyafetle kemer kullanabilirler. Özellikle trençkotlarda diz üstü, kemerli modeller çok iyi bir duruş sergiler.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)