İlişkiler

Seks Katili: Şehirler!

Kimi şehirler romantiktir değil mi? Roma, Paris, İstanbul… Buralara gezmeye gittiyseniz evet, romantizmin doruklarına çıkabilirsiniz. Partnerinizle zevkin doruklarına da. Ama eğer sürekli olarak bu romantik ve büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız o zaman cinsel isteksizliğinizin sebebi de bu şehirler olabilir.

Zevk aletleri, afrodizyak kokular, çekici bir partner… Her şeyiniz var ama cinsel isteğiniz yoksa o zaman buna sebep olan şeyleri bir daha düşünün. Mesela yaşadığınız şehrin trafik karmaşasını! Eğer gününüzün en az 2,5 saatini tıkanan ve bir türlü ilerlemeyen bir trafikte geçirmek zorundaysanız sonrasında tensel zevke ayıracak enerjinizin olmamasından daha doğal ne olabilir ki! Üstelik bu trafikte toplu taşımada sıkışık olarak yolculuk etmekle, lüks bir arabanın sürücü koltuğunda oturup “kim yandan bindirecek bakalım?” diye düşünüp durmanın da aslında birbirinden hiç farkı yokken!

Stres Cinsel Hayatı Bitiriyor! 

Men’s Sexual Health kitabının yazarı Prof. Dr. Barry McCarthy seks hayatından şikayet eden insanların % 87’sinin büyük şehirlerde yaşadığını söylüyor. Bu kişiler normalin çok üstünde bir tempoyla çalışıyor, ciddi kariyer kaygıları var. Ekonomik olarak güvensiz hissetmek ve sürekli artan bir tempoyla çalışmak zorunda olmak kişiler üzerinde çok büyük stres yaratıyor. Bu kadar çok şeyle baş etmek zorunda kalan kişiler de yaşamlarını değiştirecek atılımlar konusunda da çok cesaretsiz davranıyorlar.

Evet çünkü gerçekten de işin içine yaşam kaygısı ve kariyer girince ‘gidelim buralardan, küçük bir Ege kasabasına yerleşelim’ demek o kadar da kolay değil. Çünkü şehir yaşamı borçlarıyla, kredileriyle insanın yakasını kolay bırakmıyor. Ama gitmeyi başarabilenlerin şehirdekilere oranla hem daha iyi bir cinsel hayatları olduğu, hem de evlerinde huzuru daha kolay yakalayabildikleri de bir gerçek. Üstelik bu insanların ömürleri de daha uzun oluyormuş. Çünkü yine araştırmalara göre iyi bir evlilik ömrü % 25 uzatıyormuş.

Bu yüzden şehirlere seks katili demek yanlış değil. Evet şehirler bizi pek çok açıdan yüceltiyor. İşimizde yükselirken ekonomik durumumuzu da daha fazla güvence altına alabiliyoruz. Çocuklarımızı daha iyi okullara gönderebiliyor ve başarının getirdiği avantajları günlük yaşamımıza uyarlayabiliyoruz. Ama mutsuz oluyoruz! Maalesef özellikle evlilikler böyle bir bedel ödemek zorunda kalıyor. Yaşam kaygısında çıtalar yükseldikçe libido da düşüyor.

Onun için bir daha gözden geçirelim yaşantımızı. Gerçekten olmak istediğimiz ve olmamız gereken yerde miyiz? Belki de arabanın kontağını kapatıp, cep telefonunu sessize alıp sevdiğimize sarılmaya ihtiyacımız var. Çünkü onun da buna ihtiyacı olduğunu, aramızdaki tüm pek çok sorunun bir sarılmayla geçeceğini biliyoruz aslında. Sadece tıpkı zararlı alışkanlıklardan çabucak vazgeçemediğimiz gibi seks katili şehirlerden de hemen vazgeçemiyoruz hepsi bu!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)