İlişkiler

Sevgili Hediyesinin Şifrelerini Çözün!

Hediye almayı kim sevmez ki? Hele ki sevgiliden. Hediye verirken ön plana çıkarmak istediği nedir? Size ne kadar değer veriyor ya da sizin için nelere hazır? Bazen pek çok sorunun cevabı bir hediye paketinde olabilir. O paketi açalım ve içinden neler çıkabileceğine bir bakalım.

Erkekler eğer ilişkilerinde bir gelecek görüyorlarsa mücevher almayı tercih ediyorlar. Sevgiliniz size değerli bir mücevher ile geldiyse ilişkinizin geleceği ile ilgili düşünme zamanınız da gelmiş demektir. Eğer size uzun zamandır hayalini kurduğunuz, tarif ettiğiniz mücevheri almışsa daha da iyi. Bu sizin zevklerinize önem verdiğini ve sizi dinlediğini gösterir. Ama sevmediğiniz bir taş gelirse de üzülmeyin. İnsanlar mücevher alışverişinde genellikle kendilerini iyi hissettiren taşlara yönelirler. Demek ki size mücevher seçerken kendini o parça ile iyi hissetmiş. Dert edilecek bir durum yok.

Annesine Ait Bir Parça:

Eğer sevgiliniz size annesine ait bir eşyayı hediye ediyorsa bu da sizinle bir gelecek düşündüğünü ve sizi çocuklarının annesi olarak hayal ettiğini gösterir. Eğer annesi hayatta değilse korunmaya, ısıtılmaya ve şefkate ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Muhtemelen romantik ve düzeyli bir ilişki beklentisi içindedir.

Annesi hayatta olduğu halde ona ait bir eşyayı hediye ediyorsa orada işler biraz daha karışık olabilir. Bu size çok değer verdiğini ve ailesinin ilişkinizi onayladığını da gösterebilir, annesiyle sizi (bilinçsiz de olsa) bir savaşa sokabileceğini de. Maalesef anneler oğullarının ilişkilerini bozmak için çok fazla taktik biliyorlar. Yine de hediyeyi kabul edip etmemekte özgürsünüz. Hisleriniz ne diyorsa o.

Bir Seyahat:

Eğer sevgiliniz baş başa kalabileceğiniz bir seyahat hediye ettiyse hem maceracı bir kişiliğe sahiptir, hem de sizi daha yakından tanımak istiyordur. İlk seyahatler ilişki için çok önemlidir. Aslında kişinin aslı seyahatte ortaya çıkar desek yeridir. Sizin onu tanımanız için de çok iyi bir fırsat olarak değerlendirin bu hediyeyi. Sonuç ikiniz için de eşsiz bir deneyim olacak ve ilişkinize yön verecek. Seyahate çıkarken çok ağır bir valiz hazırlamamaya, düz ayakkabı almaya ve romantik iç çamaşırlarınızı unutmamaya dikkat edin.

Elektronik

Sevgiliniz size pahalı elektronik bir alet aldıysa ve aldığı şey tam da hayalini kurduğunuz aletse yaşadınız. Demek ki sizi sizi dinliyor ve ihtiyaçlarınızı iyi biliyor. Bu aynı zamanda sevgilinizin cömert olduğunu da gösterir. Cep telefonu, mp4 çalar gibi aletler sürekli yanınızda olacak ve her an kendini hatırlatacaktır. Çok işlevli bir mutfak elektroniği de işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu tür hediyeler seçen erkeklerin pratik yanları güçlüdür.

El Yapımı Hediyeler:

Bu tür hediyeler veren bir sevgili çok hassas, duygulu ve tutkulu bir yapıya sahiptir. Sizin için emek ve zaman harcamasından daha kıymetli ne olabilir ki? Bu tür hediyeler hazırlayan erkek zor zamanlarınızda da yanınızda olabilecek, birlikte anılar biriktirebileceğiniz harika bir eş olabilir. Sıkı sıkı sarılın ona!

Kiranın veya Bursun Ödenmesi:

Bu tür hediyeler belki o anda elinizi çok rahatlatabilir ama parasal konular romantizme büyük darbe indirir. Özel günlerde hediye vermek kişiye değer verdiğini göstermenin daha ince yollarını sunar ve para bu inceliğe dahil değildir. Eğer sevgiliniz sizi maddi açıdan biraz rahatlatmak istiyorsa bunu başka bir zaman da yapabilir. O’na sevgili olduğunuzu hatırlatın. Ayrıca sevgililer arasındaki para alışverişi ilişkinin bitmesi durumunda çok üzücü ve kırıcı olaylara da sebep olabilir.

Çiçek ve Şeker:

Sevgilisiniz ve size sadece çiçekle mi geliyor? O şekilde hasta ziyaretine de gidebilir. İlişkiniz için biraz efor harcaması gerekir. Eminiz siz daha fazla efor harcanmayı hak ediyorsunuz. Çiçek ancak bir hoşluk olabilir ama tek başına özel gün hediyesi asla!

Tanışırız elbet. :)

One Comment

  • Arzu Gümüş

    bana sürekli gömlek alıyor. gömlek sevmediğimi biliyor ama hep gömlek. Sanki erkekmişim gibi. Bu ne anlama geliyor?