Makyaj,  manşet

Bronz Tene Makyaj Önerileri

Yaz ayları geldiğinde özellikle de güneş kavurmaya başladığında bayanların ilk planı hiç kuşkusuz biran önce bronz bir tene sahip olmak. Kış aylarında bronz ten hayali kuran kadınlar için yaz ayları en güzel zamanlar olmakta. Bu aylarda artık doğal yollarla hem güneşlenebilecek hemde istenilen bir ten rengine sahip olabileceksiniz. Çoğu bayan bronz bir tene sahip olmanın hayalini kurar ve yaz sıcakları bastırdığında en yakın sahile güneşlenmek için atar kendini…

Tabi ki öncelik her zaman sağlığınız olmalı, güneşlenme dozunu arttırırsanız güzelliğiniz için yaptığınız çabalar ters tepip cildinizde lekeler oluşmaya başlayacaktır. Yaz aylarını geriye bırakmaya başladığımız bu günlerde bize kalan bronz bir ten. Güneşin sıcaklığını ve kavuruculuğunu teninize hapsedip güzelliğinize bir de bronz ten eklediniz; artık giydiğiniz kıyafetlerdeki yaz tonları daha da kendini göstermeye başladı. Peki bronz ten rengine nasıl bir makyaj uygulamanız gerektiğini biliyor musunuz?

İlk olarak yüzünüze hafif renkli bir nemlendirici sürmelisiniz. Güneşte kaybettiğiniz ve kuruyan cildiniz için gerekli olan nemi sağlayarak makyajınıza başlamalısınız, yoksa makyajınız kötü bir görünüme sahip olacaktır. Hafif renki bir nemlendirici hem ten renginizi ortaya çıkaracak hemde makyajınızı doğal bir görünüme kavuşturacaktır.

Göz altınıza ise teninizin bir ton açığı kapatıcı tercih etmelisiniz. Kapatıcılar göz altında oluşan koyu renkli bölgelerin dengelenmesi sağlayacak. Ten renginizin bir kaç ton açığı kapatıcı tercih etmeniz ise makyajınızın dengesini bozacak ve kötü bir görüntü yakalamanıza neden olacaktır.

Bronz bir tene abartılı bir makyaj teninizi değil, makyajınızı ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle bronz bir tene sahip iseniz doğal makyajlar tercih ederek kış boyu hayal ettiğiniz bronz ten renginin tadını çıkabilirsiniz. Bronz bir tene en çok yakışan pembe tonlarında doğal allıklar. Dudaklar ise şeftali ve pembe tonlarında olmalı. Böylelikle bronz bir tenin doğal ve pratik makyaj ile keyfini çıkarabilirsiniz. Son olarak rimelinizi sürerek güne hazırsınız…

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)