Kırmızı Halı

2. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu


Şişli Meslek Yüksek Okulu’nun bu yıl 2.’sini düzenlediği  Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yeni sahiplerini buldu. Biz de Stilika olarak ödül törenindeydik.

3 Haziran Salı günü saat 20:00’de Kent Kültür Merkezi’nde ödül töreni öncesi bir kokteyl düzenlendi. Doğrusu kokteyl o kadar kalabalıktı ki, bir yerden bir yere yürümek bile çok zordu. Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve İstanbul Valisi gelince kalabalık iyice arttı. Neyse ki fotoğraf çekiminin ardından sahnenin kapıları açıldı ve ödül töreni için yerlerimizi alabildik.

Sihirli Mikrofon Ödül Töreni’nin sunuculuğunu Spor Programcısı Ersin Düzen sundu. Program Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için kısa bir anma videosu ile başladı. Ardından Şişli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aynur Aydan kısa bir konuşma yaparak “hızlı akan hayatın içinde radyoların dinlenme anları ve bizi biraz yavaşlatmayı başaran sarı ışıklar olduğunu” söyledi.

Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri iki yıldır veriliyor. www.shirlimikrofon.org sitesinde herkesin bir defaya mahsus oy kullanma hakkı vardı ve değişik kategorilerde 70 radyo ile 100’den fazla radyocu yılın “en”leri olmak için oylamaya dahil oldular. www.sihirlimikrofon.org’da toplam 700.000 oy kullanıldı ve 19 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Radyocular ödül aldıklarını bilmeden salona geldikleri için tam bir sürpriz yaşadılar aslında. Öyle ki kimi radyoların hiç bir temsilcisi yoktu salonda. Peki kimler vardı Sihirli Mikrofon Ödül Töreni’nde  Nükhet Duru, Kutsi Yüksek Sadakat, Metin Arolat, Emre Kaya, Tarık Mengüç, Manga Grubu’ndan Özgür Can ve Burcu Güneş ilk göze çarpan isimlerdi. Onun dışında tabi ki radyocular vardı. Hemen hepsini sadece seslerinden tanıdığımız için kokteylde dikkatimizi pek de çekmemişlerdi desek yalan olmaz.

Kategiler ve Ödülller:

En İyi Üniversite Radyosu: Marmara Radyosu

En İyi Radyo Konuk Programı: Duygu Özkan /  Süper FM

En İyi Yerel Radyo: Baba Radyo

En İyi Şiir Edebiyat Programı: Bedirhan Gökçe / Kral FM

En İyiArabesk Radyosu: Kral FM

En İyi Halk Müziği Radyosu: Yön FM

En İyi Tematik Radyo: Seymen Radyo

En İyi Spor Radyosu: Radyo Spor

En İyi Radyo DJ’i: Afrikalı Ali /Kral FM

En İyi Radyo Şov Programcısı: Serdar Gökalp / Best FM

En İyi Slow Müzik Radyosu: Joy Türk FM

En İyiRadyo Haber Spikeri: Mehmet Can / Radyo 7

En İyi Yapımcı: Polat Yağcı

En İyi Yabancı Müzik Radyosu: Pal Station

En İyi İnternet Radyosu: Radyo İstanbul

En İyi Türkçe Remix Programı: Clup İstanbul / İstanbul FM

En İyi Pop Radyosu: Süper FM

En İyi Konuşan Radyo: Radyo 7

En İyi Radyo TV Sunucusu: Kadir Çetin / Son FM – Radyo 24

En İyi Haber Radyosu: NTV Radyo

Kategoriler bu kadar çok olunca törenin çok uzun olacağını sanmıştım ama öyle olmadı. Tüm ödüller bir saat içinde verildi. Tören esnasında da Selen Selvi romantik bir parça ile geceye renk kattı. Katılım yüksekti. Ama insanların geceye emek veren kişi (ne yalan söyleyeyim adını kaçırdım) konuşurken kalkmaya ve salonu boşaltmaya başlaması çok büyük kabalıktı.

Zaten bu geceler ve organizasyonla ilgili sorunlarımız kroniktir bizim. Sinemada son sahneyi aportta izleriz, davetlere terlikle geliriz. Terlik mi evet ciddiyim!  Terlikli bir kaç kadın gördüm bu törende Yadırgadım mı evet. Ama daha da yadırgadığım insanların protokol peşinde bir  o yana bir bu yana savrulmaları. Gerçekten de Mustafa Sarıgül’ü görmek ve tokalaşmak için yaratılan izdihamda insanlar birbirlerini ittiler. Gerek var mı bunlara, yok.

Ve 2. Sihirli Mikrofon Ödülleri sahiplerini mutlu ederken biz de evlerimizin yolunu tuttuk. Seneye bir daha yazabilmek dileğiyle.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)