Burcuna Göre

Burcuna Göre Koku ve Parfüm Seçimi

Burcunuza göre hangi kokuların size yakıştığını merak ediyor musunuz? Seçtiğiniz koku iş hayatınızdan seks hayatınıza kadar her anınızı etkiler. O yüzden size en uygun koku ve parfüm için yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Öncelikle alışık olduğunuz ve en beğendiğiniz kokuların size en çok yakışan kokular olduğunu da hatırlatalım. Çünkü başkasına yakışan bir koku sizde çok zayıf durabilir ya da abartılı kaçabilir. O yüzden uzun süredir kullandığınız bir parfüm varsa demek ki sizle bütünleşmiştir. Ona benzer kokular seçerek devam edebilirsiniz. Kararsızsanız ya da parfümünüzü henüz bulamadığınızı düşünüyorsanız başlayalım! Bu rehberimizi birine parfüm hediye ederken de kullanabilirsiniz.
Bu arada yükselen burcunuzu da okumayı ihmal etmeyin.


Koç Burcuna Göre Koku:

Yenilikçi Koç burcu kadını tarçın, gül, lavanta, sandal ağacı gibi egzotik kokulardan hoşlanır. Değişik parfümler denemeyi sever ama kokulardan fazlaca medet ummadığı için zaman zaman ucuz seçimler yapabilir.

Boğa Burcuna Göre Koku:

Mandalina, greyfurt gibi narenciye kokuları boğa burcunun duyularını harekete geçirir ve ona enerji verir. Sardunya, gül ve meşe notaları ile güçlenen parfümleri sever. Eğer birini etkilemek istiyorsa sandal ağacı vazgeçilmez silahıdır ve adeta üstüne boca ederek kullanmayı sever.

İkizler Burcuna Göre Koku:

İkizler burcunun kendini yaratıcı ve girişken hissetmesi için öncelikle ferahlığa ihtiyacı vardır. Gardenya, menekşe gibi ferah çiçek kokularını severler. Ancak bu çiçek kokularının notaları güçlü olmalıdır. O yüzden genellikle deodorant yerine eau de parfüm kullanmayı tercih ederler.

Yengeç Burcuna Göre Koku:

Vanilya, zambak, paçuli, amber gibi kokular yengeç burcuna evini hatırlatır. Zaten yengecin de kendini en rahat hissettiği yerdir evi. Romantik notalar barındıran bir parfümü yıllarca bıkmadan kullanabilirler. Hatta parfümleri bitmesin diye çok çok az miktarlarda bile kullanabilirler.

Arslan Burcuna Göre Koku:

Biberiye, amber, karanfil, tarçın, paçuli… Bir de bunlara yasemin kokusu eklesek… Arslan tüm hayatında gösteriş sevdiği gibi koku seçiminde de gösterişten kaçmaz. En sert, en güçlü kokuları üzerinde taşımak ister. Bu noktada hangi kokunun kendisine yakıştığından çok neyin en fazla koktuğuyla bile ilgilenebilir.

Başak Burcuna Göre Koku:

‘Başak burcu titizdir’ lafından bıktınız belki ama gerçekten öyleler, yapacak bir şey yok. Bir başak kadını da tabi ki her şeyden önce temiz temiz kokmak ister. Mint, narenciye ve gül kokuları başak kadınının doğasına çok uygundur. Onları en baştan çıkaran koku da fesleğendir.

Terazi Burcuna Göre Koku:

Papatya,gül, sümbül, fesleğen gibi çiçeksi kokuları tercih eden terazi burcu kadını parfüm seçiminde kararsız kaldığında “en pahalı olan iyidir” yanılgısına çok düşer. Çiçek kokularından vazgeçememesinin sebebi biraz da tutuculuğudur. Alternatif olarak narenciye kokuları kullanabilir.

Akrep Burcuna Göre Koku:

Su grubuna dahil olup en sert kokulardan hoşlanan burç Akrep burcudur. Sandal ağacı, konyak, vanilya, tarçın gibi iddialı kokuları kullanma konusunda Arslan burcu ile yarışabilirler. Odunsu kokuları tek başına kullanmayı da severler. Koku, onların ‘ben buradayım’ deme tarzlarından biridir.

Yay Burcuna Göre Koku:

Yay burcu defne yaprağının kokusunu teninde duymayı sever ve bunu narenciye kokuları ile zenginleştirmek ister. Özgürlüğüne bağlı olduğu çok sık seyahat eder ve tam da bu yüzden ağır kokular kullanmaktan kaçınır.

Oğlak Burcuna Göre Koku:

Oğlak burcu konyak, yasemin, yosun gibi iddialı kokuların romantik tonlarını sever. Bir oğlak kadınının kullanacağı parfüm adeta erotik olmalıdır. İçinde tek bir notanın keskinliği ile ön plana çıkması oğlak kadınına yeter.

Kova Burcuna Göre Koku:

Kova burcunun parfümü hafif notalarla başlamalı ve gitgide ağırlaşmalıdır. Lavanta, portakal, adaçayı gül gibi kokuların yanında, karabiber, sandal ağacı, selvi gibi çok çeşitli kokular tercih edebilir. Parfüm konusundaki kararsızlığı yüzünden zaman zaman yanlış seçimler yapabilir ama tenine uymayan parfümü çabuk hisseder.

Balık Burcuna Göre Koku:

Duygusal dünyalarını beslemek ve hayal güçlerini sınırsızca kullanabilmek balık burcu için vazgeçilmezdir. O yüzden anason, manolya, amber ve iris gibi ağır, güçlü kokuları tercih ederler. Bunlarda yakaladıkları uyum başka kişiler için kakafoni gibi algılansa da balık burcu kendi koku dünyasında mutluysa gerisini takmaz.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)