Stil

Vücut Tipine Göre Doğru Abiyeyi Bulmak

Bir önceki yazımın sonunda vücudumuza, moda tabirle ‘proporsiyon’umuza uygun abiyeyi yazacağımı söylemiştim. Bu yazıma başlamadan önce örnek görseller bulabilmek için birçok markanın koleksiyonlarına göz attım. Zayıf, eti budu yerinde kadınlarımızın tuzunun kuru olduğunu bir kez daha üzülerek farkettim.Kilosu daha az kadınlar milyon model bulabilirken, fazla kilolular için bulabildiğim ve üzülerek farkettiğim modeller kilolarca şifon, bol şifon kollar, yarasa kollar..

Genç jenerasyon ve kendini aynada şık görmek isteyen hiçbir kadın demode ve doğrusunu söylemek gerekirse çirkin, model bulamamaktan ötürü almaya mecbur kaldığı elbiseler içinde görmek istemez hele ki özel davetlerde!

Bunun için bu yazımı kiloca fazla modelce eksik kadınlarımız için yazıyorum.Diğer vücut tipleri biraz bekleyebilir. Acayip gaza geldim.Başlıyoruz!

Aramızda kalsın ama bir aralar ben de kilomdan muzdariptim. Ve kesinlikle o  dönemde o şifon yığınlarını giymek istememiştim.O dönemlerde çareyi ayrı parçaları birbiriyle uydurup giymekte bulmuştum.

Üst bedeniniz alt bedeninize göre daha genişse göğüste bollaşan bluz/gömlek veya elbise tercih edebilirsiniz. Böylece üst tarafınızı kamufle eder, vücudunuzu daha derli toplu gösterebilirsiniz.

Tam tersi bir vücuda sahipseniz, üstünüze alt bedeninizden daha dar bluz/gömlek veya elbise,alt bedeninize daha kloş etek veya kloş etekli bir elbise giyebilirsiniz.

Alt üst bedeninizin de kilosu birbiriyle orantılıysa,  omuzdan itibaren bollaşan, kolları dar modeller veya bu senenin de modası yarasa feraceler sizi daha derli toplu modern bir havaya sokacak.

Fazla kilolu olduğum dönemde katıldığım bir davette, hazırladığım kombine benzer şeyleri tercih etmiştim.

Ne giyerseniz giyin abiyenize şıklık katacak bana göre en önemli aksesuar kesinlile başörtünüz! Özel günlerin kumaşı kesinlikle ipek veya son zamanlarda dikkatimi çeken biraz uzunca tutulan şifon şallar/başörtüler.

Renkte de uyumu yakalarsanız sizden iyisi şamda kayısı! Giydiğiniz elbiselerin sizleri mutlu etmesi dileğiyle. Stil kalın!

alışveriş sever-ürün inceler-cilt tipi: normal-saç tip:kuru-gezmeyi sever-İstanbullu-yürüyüş yapar-sade kahve-çılgın-ekonomik-deneysel-evli-konuşkan-iyi dinleyici-arkadaş canlısı-hafif kaçık

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)