Aksesuar

Vücudunuz Ve Uyumlu Takılar

Kullandığınız takıların şekli ve rengi kadar vücut tipimize uyumlu olması da imajımızı etkiler. Vücut tipinize göre aksesuarlar seçerek ve bunları yerinde kullanarak daha çekici ve ince görünmek bile mümkün.

Kolyeler:

Kolyeler En önemli aksesuarlardan.Rahat giyinmek isteseniz bile takacağınız bir kolye ile dikkatleri çekebilir ve üstünüzde bir beyaz tişört olsa bile stil sahibi görünebilirsiniz. Hayvan figürlü kolyeler, küçük madalyonlar, cameo kolyeler  ya da doğal taşlar. Seçenek çok!

Eğer minyon tipliyseniz birinci kural gösterişli kolyelerden uzak durmak. Bu tür kolyeler sizi daha küçük gösterirken aynı zamanda sanki annesinin takılarını takmış bir kız çocuğu imajı da oluşturabilir. Minyon tipli kadınlar için en güzel kolyeler ince ve kibar madalyonlardır. Bunların boyu da gönül çukurundan daha uzun olmamalı. Çünkü uzun  kolyeler boyu daha kısa gösterirler.

Uzun boylular bu konuda daha şanslı. Boy oranını dengelemek için daha gösterişli kolye modelleri kullanabilirler.Eğer boynunuz uzunsa boynu saran choker (tasma) kolyeler de kullanabilirsiniz, çok uzun kolyeler de. Ama göğüsler çok iriyse abartılı kolyelerle göğüsleri daha da belirginleştirmeye gerek yok. Bu durumda tek bir parça kolye yeterli olacaktır. Ama göğüsleriniz sizi rahatsız edecek kadar küçükse ya da normal ölçülerdeyse o zaman bir kaç ince ve değişik tarzda kolyeyi bir arada takarak sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ancak tasma kolyeler konusunda şunu da belirtmekte fayda var. Eğer choker (tasma) kolyeler konusunda ısrarlıysanız boynunuzun gerçekten çok uzun olması gerekir. Yoksa choker sizi basık ve orantısız gösterecektir.

Bilezik:

İster rengarenk bileklikler, ister gösterişli bir cuff. Eğer kurumsal kimliği olan bir işte çalışyorsanız o zaman tek ve çarpıcı bir bilezik yetecektir. Bu alanda çalışan kadınların bileklik yerine saatlerini ön plana çıkarması da iyi bir alternatif olabilir. Eğer bir toplantıya girecekseniz, çok parçalı, ses çıkaran ve dikkat dağıtan parçalar yerine sade ve şık parça seçmek daha isabetli olacaktır.

Küpe:

Eğer kısa boyluysanız sallantılı uzun küpelerden kaçınmak gerekir. Ama uzun boylu kadınlar için de büyük ve sallantılı küpeler riskli olabilir. Burada saç modelinin de önemli olduğunu belirtelim. Şık bir topuz gösterişli küpeleri kaldırabilir, günlük yaşamda da deri detaylı veya doğal taşlı küpeler bu sene çok revaçta.  Son yılların trendlerinden olan earcuff modelleri de günlük ve hafta sonu kullanımı için ideal.

Broşlar:

Bu senenin yükselen trendlerinden biri de broşlar. Gelinliklerde bile broş kullanımına rastlıyoruz. Özellikle ceket kullanan kadınlar çin kurtarıcı bir aksesuar olabilir.

Gece davetlerinde en iyi seçenek “showstopper” bir parçayı tercih etmek. Bir çok özelliksiz parça kullanmaktansa tek bir çarpıcı parça ile geceye damga vurabilirsiniz. Bu gecelerin kilit cümlesi de şu: Ne takarsanız takın asla takım olmasın! Bu gerçekten çok demode kabul ediliyor.

Eğer bu davetlerde bir fark yaratmak istiyorsanız sırt dekolteli giysilerle takılan uzun sırt kolyeleri tam size göre. Hem buna cesaret eden fazla kadın yok, hem de bu aralar çok revaçta!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)