Moda

Tüvite Modern Yorum

Bugüne kadar hep biraz orta yaş üstü olarak görülen tüvit bu sezonda gencecik çıkıyor karşımıza. Chanel’in moda dünyasına 1950’lerde tanıttığı bu kumaş aslımda taranmış yünlü bir kumaş. Genellikle iki ya da üç renkli ve kare desenlerden oluşuyor. Kırçıllı bir görünümü var.Zaman zaman incecik kumaşların gölgesinde kalıyor gibi görünse de tüvit özellikle modacıların her yenilik arayışında kartelada en çok üzerine düşündükleri kumaşlardan biri.

Yenilik için bu kadar demode görünen bir kumaşa sığınmanın iki anlamı olabilir moda dünyasında:

1- Kreatif Kriz

2-Tüvit’in zamansız bir kumaş olması, hatta ikonik duruşu

Bu sene tüvitin yükselişinin nedeni kreatif kriz değil, aksine moda  renkli ve üretken günlerini yaşıyor. Tüvitin yeniden yükselişi onun yeniden yorumlanması yüzünden. Gerçekten de bu sene Paris, Milano ve Londra moda haftalarında sunulan tüvit tasarımlarda genç, dinamik ve oldukça feminen çizgiler söz konusu. Adeta spor tasarımlara rastlamak da mümkün. Buyrun 2016 modasının tüvitleri bu fotoğraflarda…

Yüksek belli tüvit pantolonlar, crop top’lar ve  parizyen elbiseler büyük yer tutuyor. Acne Studio’nun yenilikçi yorumları moda haftalarında büyük beğeni topladı.

Mjq4uH6Tüvit dekorasyona da giriyor. Özellikle de vintage etkisinden hoşlananlar için tüvit dekorasyon öğeleri bu sene çoğalacak.

Bu binici konseptine bayıldık. İki renkli tüvit binici montları ve şapkaları… Üzerinde de bu senenin trend anahtarlarından şeffaf yağmurluklar…. Sevdik!

FDQHGHyTüvite yenilikçi yorumlar demiştik değil mi? Genelliklle etek ceket ve etek pantolon takımlarda gördüğümüz tüvitler kolsuz, asimetrik elbiselerde ve yarım kollu tuniklerde yeniden hayat buluyor.

pCQ6JV2Miu Miu yinde farkını belli ediyor ve tüvitleri renklendiriyor. Bu koza mantolar gerçekten her dönem giyilebilecek parçalardan ve tüvit kumaş onlara çok kaliteli bir hava kazandırmış.

DiBmfSQChanel elbise… Ne kadar parizyen değil mi? Yaka ve kol detayları bu tüvit elbiseyi çok özel kılıyor.

o6eIeY0Tüvitlerde püskül görmeye alışık değildik. Geçen yıldan başlayan püskül modası  bu ağırbaşlı kumaşa da yakışmış.

sPaMu2uİri desenler, zincir motifler ve büyük düğmeler. Bu mantolar 60’ların şık stilinin bir yansıması gibi.

Sağdaki bluz ve yüksek belli tüvit pantolon çok şık değil mi? Ortadaki etek için de belki anneannenizin dolabını karıştırabilirsiniz. 🙂

 

Tüvit bot da yapmışlar. Doğrusu bu model bize biraz demode geldi. Yenilikçi bir tarafı yok ama tüvit etkisinin ayakkabılarda da başlayacağına iyi bir örnek olacağı için paylaşmak istedik.

jOADYuK (1)

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)