Aksesuar

Saç Bantları, Çiçekli Tokalar, Romantik Taçlar

Evet moda olsun olmasın biz kadınlar saçlarımıza bir şeyler takıp takıştırmayı çok seviyoruz. Saçlarımızda renkli, taşlı bir şeyler görmek hoşumuza gidiyor. Çocukken taktığımız kirazlı tokalar, kalpli taçlardan sonra da bu çocukluk tutkusu kadınlarda biraz şekil değiştirse de devam ediyor. Bu yıl gerçekten de “takma kafana tokadan başka” yılı. Saçlar rengârenk bantlar, çiçekli tokalar ve romantik taçlarla süsleniyor. Bu yıl o kadar farklı bağlama şekli gündemde ki ister sıkı şekilde arkaya taranıp toplanmış saçlardaki gergin bir bantla Sophia Loren’in yakıcı İtalyan tarzı, ister bol fiyonklu örgülü ve çılgın bir Meksikalı Frida Kahlo olmak mümkün. Eğer küçük bir kız çocuğu olduğunuz günlerin prenses masallarına geri dönmek istiyorsanız taşlı romantik taçlar da raflarda sizi bekliyor.

hair-tattoo60’ların modasının tekrar geri dönmesiyle birlikte saçlarda bant akımı da geri döndü. Bu yıl pek çok defilede modacılar saç bantlarını kullandılar. Kimi modacılar saçların arkadan sıkı şekilde toplandığı ve kalın bir bantla süslenen romantik İtalyan tarzını benimsediler. Kimi modacılarda kıvrık bantları iki yandan saçla birlikte örüp topuz yaparak Frida Kahlo’ya bir selam gönderdiler. Kalın bantların tepede fiyonk ve çiçek şeklinde toplandığı bantlar da pin-up kızlarına gönderme yaptı.

sac-bantlariCambridge Düşesi Kate Middleton’un düğünde taktığı ve kraliçe Elizabeth’in hediyesi olan zarif taç benzeri taşlı ince taçlar gelinlerden sonra davetlerde de kadınların başını süslemeye başladı. Böyle bir taç ve drapeli ipek bir elbise ile antikçağ tanrıçaları gibi görünmek mümkün. Yalnız dikkat. İnce taçlardan şaşmamak gerekiyor. Zira kalın taçlar bu yılın zarif modası ile pek de uyuşan aksesuarlar değil.

2013’ün saç modasında çiçekli taçlar da var. Özellikle orkideler bu yıl çok fazla kullanılıyor. Yazın neon bir kıyafetle bu taçları kullanarak çok şık olmak mümkün.

Hangi tür bantı ya da tacı kullanmayı tercih ederseniz edin bu yılın trendine yak uydurmuş olacaksınız. Hem de içinizdeki kız çocuğunu da tekrar mutlu etme şansını bulacaksınız.

 

 

 

 

Tanışırız elbet. :)