Makyaj

METALİK GÖZ MAKYAJI

Bu yazın makyaj trendi metalik göz makyajı. Bu makyaj stili özellikle mod kıyafetlere fütüristik bir görünüm kazandırdığı için özellikle tercih ediliyor. Zaten mod sitilini tamamlamak için metalik ayakkabılar tercih ediliyor. Metalik göz makyajı bu stili tamamlayan en önemli unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.
İster altın, ister gümüş, ister bronz. Bu üç ana metalik renkle yapılan makyaj gerçekten çok canlı ve çarpıcı duruyor. Bunun dışında lavanta, yeşil ve mavi metalik farlar da bu yaza damgasını vuracak gibi görünüyor.

Altın makyaj:Armani’nin defilesinde kendini belli eden altın göz farları bu senenin en klas ve makyaj trendinin ipuçlarını veriyor. Göz kapağına ve kirpik diplerine uygulanan altın far göz yaşı çukuruna da sürülerek daha ışıltılı ve çarpıcı bir görünüm elde etmek mümkün. Gece makyajlarında altın tonları siyah göz kalemi ve uçuk renkte bir ruj ile tamamlanabilir. Altın tonları hemen her renk gözde çok iyi duruyor.

Gümüş Makyaj: Bu tonda bir makyaj kadınlar tarafından çok seviliyor ve kullanılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gümüş far seçiminin doğru yapılması ve farın tekdüze biçimde sürülmemesi. Çünkü gümüş far yanlış kullanıldığında fotoğraflarda çok karanlık ve kötü çıkabiliyor. Gümüş farı beyaz far ile kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Gündüz makyajlarında gümüş farla birlikte rimel ve eye-liner kullanılmak tan kaçınmak da doğru olur. Kahverengi gözlerde gümüş iyi bir seçim.

Bronz Makyaj: Sıcak yaz günlerinde zaten tenin bronzlaşması ile kadınlar bronz ürünlere daha fazla ilgi göstermeye başlıyorlar. Bronz metalik farlar da güneşin tende yarattığı etkiye katkıda bulunuyor. Özellikle kirpik diplerine ince bir tabaka halinde sürülen bronz far gözlerin rengini daha da belirginleştirerek bakışlara çarpıcı ve sofistike bir anlam kazandırıyor. Bronz mavi gözlerde çok daha iyi duruyor.

Daha yoğun bir etki yaratmak için metalik göz farlarını ıslak kullanmak gerekiyor. Dudaklarda kullanılan uçuk renkli rujlar metalik makyajı daha da belirginleştiriyor. Bu makyaj trendi özellikle metalik ayakkabı ve çantalarla kombine edilerek kullanılabilir.

 

Smokey Eye – Dumanlı Göz Makyajı yazımızı okumak için TIKLAYIN!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)