Stil

KÜÇÜK SİYAH ELBİSENİN MODASI HİÇ GEÇMEZ

Yazın gelmesiyle birlikte partiler, düğünler ve davetlerde başladı. Bu yaz kesinlikle çok canlı ve renkli elbiseler moda. Ama ben modayı o kadar da takip edemem, üstelik her davete de başka bir kıyafet alamam diyenlerdenseniz o zaman imdadınıza yine küçük siyah elbiseler yetişecek demektir. Siyah küçük elbise Coco Chanel’in müthiş zekasının bir buluşu olarak ortaya çıktığından bu yana kadınların en çok sevdiği kıyafetlerden biri oldu ve adeta kendi başına bir moda devrimi olarak adlandırıldı. Öyle ki bazı kadınların gardırobunun çoğu küçük siyah elbiselerden oluşuyor. Parfümlere adını veren, başlı başına bir tarzı simgeleyen küçük siyah elbiseler, farklı ayakkabı ve ceket kombinasyonları ile hemen her ortamda rahatça kullanılabiliyor.

Küçük siyah elbiselerin straplez ve askılı modelleri çok sevilerek kullanılıyor. Ayakkabının ortaya çıkması istenen durumlarda mini bir elbise tercih edilebilir. Bele oturan korseli modeller babetlerle çok iyi uyum sağlayarak adeta masum bir hava yaratılıyor, metalik tonlarda bir stiletto seçimi ile çekici , vamp bir kadına dönüşmek de mümkün.

Siyah küçük elbiselerle davete giderken elbisenin felsefesine uygun olarak küçük bir el çantası ya da clutch yeterli. Siyah elbise hemen her çeşit takıyla da uyumlu kullanılabiliyor. Yine de bu elbiseye en çok pırlantanın yakıştığını hatırlatmakta yarar var.

Siyah küçük elbiseleri renkli bolerolarla kombine ederek daha elegan bir hava yaratmak da mümkün. Ama yaz sıcağında bolero giyemem derseniz o zaman şalda takmayın. Şal bu elbise modelini bir anda orta yaş giysisine dönüştürebilir.

Küçük siyah elbisenin altına da küçük iç çamaşırları giymekte fayda var. Özellikle çorap tercih edilecekse jartiyer takımları tercih edilebilir. Bu elbiseleri jartiyer takımı ile kullanmak daha kendinden emin ve çekici bir imaj yaratır.

Son olarak saçlara gelirsek. Siyah küçük elbise ile hemen her saç modeli kullanılabilir. Bu yılın yana alınmış açık saç modeli straplez elbiselerle uyum sağlarken daha kapalı modellerde at kuyruğu ve topuz tercih edilebilir. Küçük siyah elbise ve çarpıcı bir kırmızı rujla davetlerin en çok dikkat çeken ismi olmak hiç de zor değil.

 

 

 

 

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)