Moda

Piyedepul’u Nasıl Bilirsiniz?

Az bilinen ismiyle piyedepul, çok bilinen ismiyle kazayağı deseni, en az bilinen ismiyle de köpek dişi deseni. 2013 – 2014 kış modasına damgasını vurmaya başladı bile. Vitrinlerde ve dergi sayfalarında piyedepul desenli giysilere rastlamaya başlamıştık ama Lady Gaga baştan aşağı piyedepul desenine bürününce bunun gerçek bir trend olduğu da ispatlanmış oldu.

Piyedepul en çok ‘80’lerde kabanlarda karşımıza çıkan bir desendi. Daha sonra anneanne hırkalarında çok gördük. Triko ürünlerde çok kullanıldı ve sonra ‘80’lara ait her şey gibi piyedepulde rafa kalktı. (bkz: napa, vatka, aslan yelesi saç)

Şimdi de piyedepul çok daha zarif ve yaratıcı tasarımlarda yeniden kendini gösterdi. Özellikle piyedepulun iri kullanımı çok çarpıcı bir görünüm yaratıyor. Siyah beyaz olduğu için mod modasıyla da uyum sağlıyor.

Piyedepul her şeyden önce çok kışlık bir desen.  Gerçi bizce piyedepul mayolarda yakında görücüye çıkacak ama şimdilik kışlık modellerle yetinmek durumundayız. Kullanıldığı yere göre de farklı imajlar yaratabilen bir desen. Şık bir kalem etekle ofis giysisi, çantalarda ve ayakkabılarda trendsetter, kaban ve mantolarda da çok elegan bir görünümü var. Hemen her renkle de uyum sağlıyor. Hem sadece siyah beyaz değil, taba ve siyah piyedepullarde bulmak artık mümkün.

piyedepul
İri piyedepul deseni ile gömlekler başka güzel
piedepoule
Dita von Teese’de piyedepul tercih edenlerden
piyedepul deseni
Piyedepul kalem etek
kazayğı deseni
Tüm aksesuarlarda bu desene rastlamak mümkün.
kazayağı modası
Sevdik!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)