Ouzo Roof’ta Pazar Kahvaltısı

6

Geçen yıl Ouzo Roof’ta katıldığım akşam yemeğinden sonra bu kez de brunch için davet edildiğimde çok sevindim. Çünkü Wyndham Grand Kalamış’ın en üst katındaki bu restauant gerçekten özeldir. Bir defa mutfakta Şef Mehmet Yalçınkaya var, daha ne olsun ki! Ama daha ne olsun ki dedirtmeyecek bir mekan burası. Kalamış Marina’ya bakan harika bir manzarası ve çok profesyonel bir servis ekibi de var.

Ouzo Roof Restaurant’ta brunch saat 11:00’de başlıyor ve 14:00’e kadar devam ediyor. Tam 300 çeşit var. Önce 300 çeşidi duyunca bu nasıl oluyor diye düşünmedim değil. Ama peynir barında en az 30 çeşit peynir, şarküteri barında da en az 30 çeşit, pasta barında en az 40 çeşit pasta ve tatlı…. Çeşit çeşit reçeller, yeşillikler, sıcak yemek büfesi, ekmek barı, çocuk barı derken evet 300 çeşit yiyecekten oluşan bir brunch bu.

wyndham-barPastaların başında pastry chef Emre Türkmen var. Tabi her pastanın tadına bakmam olanaksızdı ama sanırım fesleğenli panacotta dışında hepsi çok sevildi. Ben çikolatalı pasta ve ayva püresinin tadına baktım. İkisi de hem göze hem de damağa hitap ediyordu.

Kahvaltıda çok alengirli şeyler beklemem aslında. İyi bir kaç çeşit peynir, zeytin ve yeşillik yeterli olur. Bir de ekmek çok önemlidir benim için. Burada da peynir ve şarküteri ağırlıklı bir tabak hazırladım. Her şey taze ve çok lezizdi. Ekmekleri de orada yapıyorlar.  Bir de gözlemeci ablaya değinmek istiyorum. Yaptığı gözlemeler o kadar yumuşacık ve lezizdi ki doğrusu  gözlemeye öncelik vermediğime üzüldüm.

Çocuk barı da çok eğlenceli. Çeşit çeşit şekerlemeler Şekerci Cafer Erol’dan geliyor. Mini burgerler ve makarnalarla çocuklar için çekici bir bar burası. Doğrusu ben de bu çekiciliğe kayıtsız kalamadım ve oğlum için bir elma şekeri aldım.

Kahvaltıda çok kaliteli bir kaymak ve bal sunulduğunu da eklemeliyim. Ayrıca meraklılarına çeşit çeşit reçeller de mevcut.

Yumurta tercihinizi masada belirliyorsunuz. Hazırlanan kartlara yumurtanızda nelerin olmasını istiyorsanız işaretleyebiliriniz. Bu şekilde yumurtanız hiç bir karışıklığa uğramadan tam istediğiniz gibi geliyor.

Brunch boyunca çay ve kahve servisi devam ediyor. Dilerseniz taze sıkılmış portakal suyu da alabilirsiniz.

wyndhamSıcak yemek olarak rosto ve makarna tercih ettim. Makarnayı da orada hazırladılar. Bütün aşamalarıyla makarna yapımını görmek için çok güzel bir fırsattı. İsteyenlere çorba, sıcak salatalar , tavuk ve balık yemekleri de mevcut.
wyndham-brunch
Ouzo Roof’ta bu kahvaltının fiyatı 90 TL. Hem sabah kahvaltısı hem de öğle yemeği olarak gayet uygun bir fiyat. Roof katının aydınlık ortamında pazar gününü dinlenerek ve lezzetli şeyler yiyerek geçirmek isteyenler için…

Bu arada pasta ve kurabiye meraklılarına: Wyndham Grand Kalamış’ta beş çayı da düzenleniyor. Lobi katındaki o etkinliğin fiyatı da sanırım 50 TL civarıymış. En kısa zamanda gidip beş çayı izlenimlerimi de yazacağım.

Bu etkinliği düzenleyen Wyndham Grand alamış yetkililerine, Şef Mehmet Yalçınkaya’ya ve bizi davet eden sevgili Özlem Mekik’e çok teşekkürler.

Ouzo Roof akşam yemeği yazımız için tıklayınız. 

Paylaşmak İsterseniz

Kim Yazdı ki?

Tanışırız elbet. :)

6 yorum

    • Aysun Hanım, evet biraz pahalı gelebilir ama 11:00’de başlıyor ve öğleden sonrraya kadar devam ediyor. Hem kahvaltı, hem de öğle yemeği açık büfe. Bir de tabi ki bahsettiğimiz yer İstanbul’un 5. yıldızlı otellerinden birinin restaurant’ı. Daha ucuz olmasını beklemek biraz haksızlık olur. 🙂

    • Mustafa Bey,
      Evet biraz fiyatlı gelmiş olabilir ama otel müşterilerinin yanı sıra güzel kahvaltı etmek isteyen çok sayıda kişi de vardı gittiğimizde. 🙂

    • Serap Hanım, Bir yere ödeyeceğiniz ücret tamamen sizin tasarrufunuzdadır. Elbette kimse bunu zorla yaptıramaz kimseye. Mutlulukla yapılan her kahvaltı değerlidir, fiyatı 90 TL de olabilir 9 TL’de. Yeter ki insanın yanında sevdikleri olsun. 😉

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)

%d blogcu bunu beğendi: