Bakım ve Sağlık

Örümcek Ağı Kremi-Yaşlanma Karşıtı Krem

Örümcek Ağı Kremini ilk duyduğumda isminden dolayı uzak durduğumu itiraf ediyorum. Gerçekten de içinde örümcek ağı olduğunu sanmıştım. Ancak ürünün içeriğini sorduğumda “örümcek ağı” teriminin bir tür cerrahisiz estetik yöntemi anlamına geldiğini ve kremin bileşiğindeki aktifler nedeniyle cilt altında örümcek ağına benzer gergin bir kolajen yapı oluşturduğunu öğrendim.

Op. Dr. Doktor Bülent Cihantemur’un geliştirdiği bu kremi yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. Yaşım kırk. Kendimden, görünüşümden memnunum. Yaşlanmakla ilgili çok fazla kaygım yok. Yine de özellikle boyun kısmında ve göz altlarımdaki değişimin farkındayım. Bu yüzden yaklaşık üç senedir anti-aging krem kullanıyorum. Göz altı için ayrı bir ürün, nemlendirme için ayrı bir ürün, gece kremi olarak da bambaşka bir ürün…

Doktor B Örümcek Ağı Kremini tercih etme sebebim hem boyun, hem göz çevresi hem de tüm yüzde kullanılmak için formüle edilmiş olması. Çünkü benim gibi pratik bir insan için her bölgeye farklı bir krem kullanmak gerçekten  zorlayıcı oluyor. Tüm krem ihtiyacımın tek bir kutuda toplanması fikrinin beni cezbetmesi bu yüzden.

Yaşlanma etkileri çevresel faktörlerle birlikte hızlanabiliyor. stres, çevre kirliliği, yemek düzeninin değişmesi, hormonal değişiklikler, güneş, vücuttaki su kaybı ve mimikler…. (Evet mimiklerimi sonuna kadar kullanırım, gözlerimi kısarım, ağız dolusu gülerim. Yüzüm kırışıyor diye bunları yapmamak çok saçma değil mi?) En önemlisi de yıllar içinde cilt hücreleri kendini yenilemekte yavaş davranmaya başlıyor. Kısacası bu cilt için savaşçı bir krem gerekiyor.

Örümcek ağı kremi 4 önemli aktiften oluşuyor. Bunlardan biri kozmetik için geliştirilen tek kök hücre aktifi olan Malus Domestica. Bu aktif ciltte koruyucu bir bariyer oluştururken aynı zamanda da  hücre ömrünü uzatıyor ve hücre bölünmesini hızlandırıyor. Kremin ciltte yarattığı dolgunluk hissini de bu aktif madde sağlıyor.

Bir diğer aktif de Cyclopeptide-5: Bu aktif cilt altında birbirine bağlanan halkalar misali cildi geriyor. Boşluk bırakmadan tüm ciltte aynı etkiyi yarattığı için de adeta deri altında örümcek ağına benzer sağlam ve gergin bir his oluşturuyor.

kremDay Moist CLR isimli aktif bitkisel bir aktif ve 24 saat nemlendirme sağlıyor.

Malus Domestica kök hücresi ve Cyclopeptide-5 isimli peptit 2008 ve 2013 yıllarında dünyanın en iyi aktifi ödüllerini almış.

Soluvit Richter isimli aktif ajan ise tam bir vitamin deposu. A,E,F,H ve B grubu vitaminlerle ciltteki kuruluğu önlüyor. Kremde ayrıca shea yağı, at kestanesi ekstratı gibi besleyicilik ve bakım sağlayan özler de bulunuyor. En önemlisi de bu krem PARABEN İÇERMİYOR!

Her biri uzun süre etkili aktif ajanlar olarak ifade edildiği için ben bu kremi günde bir kez gece yatarken kullanmayı tercih ettim. Ama daha sonra güneşten koruma özelliği nedeniyle sabah da kullanabileceğimi farkettim. Şimdi bir kez gece bakımı yapıyor, gündüz de sabah saatlerinden makyajımdan 15 dakika önce tatbik ediyorum. Cildimde pürüzsüz bir şekilde yayılması, parlamaması ve yağlı bir his bırakmaması en sevdiğim özellikleri. Kullandıktan sonra uzun süre cildimin daha canlı bir görünüm aldığını da yeni yeni farketmeye başladım. Uzun süre ve düzenli bir kullanım sonucunda daha da iyiye gideceğini düşünüyorum.

Anti Aging yaşlanma karşıtı kremlerin fiyatları hiç de ucuz değil. 1500-2000 arası değişen fiyatları görünce “keşke hep genç kalsam” diyenler çıkabilir tabi. Doctor B Örümcek Ağı Kremi 249 liralık fiyatıyla da uygun aslında. Ayrıca göz altı kremi için bütçe ayırmamak da başka bir artısı…

Örümcek Ağı Kremi ile ilgili bilgi almak ve sipariş için: https://www.orumcekagikremi.com/siparis

 

Tanışırız elbet. :)

6 Comments

 • Mehtap

  bende kremi kullanıyorum çok güzel anlatmışınız kremi , cildimde süper bir parlama ve yenilenme oldu. aldığım çok pahalı kremler vardı eskiden ve onlardan bu kadar etkili olmadı. artık yalnızca örümcek ağı kremini kullanıcam , maskelerinide sipariş verdim bekliyorum

 • Haleşah

  benim cildim çok nadiren bulunan bir cilt sanırım herşeye alerji yapabiliyor krem kullanmazsam cildim kuruyor ve soyuluyor. başka birçok pahalı markanın da kremlerini denedim hepsi alerji ve kaşıntı yaptı. Arkadaşlarımın ile kullanmaya başladım, inanılmaz memnun kaldım. Şimdi örümcek agi kremi kullanan biri olarak çok mutluyum cildim yumuşacık oluyor. en güzeli de sivilce yapmıyor herkese tavsiye ederim.

 • emelcağlar

  Kremi 1 aydır kullanıyorum.Çok bereketli.Krem hem nemlendiriyor hemde yüzünüzde gerginliğe neden oluyor sanırım teni geriyor yani yaşlanmaya karşı etkili cümlesi doğru,kırışıklıkların gerşldiğini hissediyorsunuz. Bu kremle sizin sayenizde tanıdım teşekkürler…

 • ümran

  Selamlar örümce ağı kremini kullandım sizin tavsiyenizle ve kesinlikle beğendim. cilt hemen emiyor, kalıntı bırakmıyor, isteseniz-uğraşsanız bile bi yere fazla bi yere az sürme ihtimaliniz yok, çok güzel yayılıyor. sivilce de yapmadı . teşekkürler sevgiler kısacası

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)