Makyaj

Okyanus Makyajı

Bu kış gözleriniz okyanus renkleri ile pırıldasın. Sezon trendlerinden biri de renkli maskaralar ve farlar kullanmak. Gerçekten de hem gece hem de gündüz makyajlarında çok işe yarayacak bu makyaj stilinde bu kez de okyanus renklerine bir göz atalım istedik. Okyanus makyajı solgun bir günde sizi inanılmaz derecede canlı ve dinamik gösterebilir.

Okyanus makyajı yapmak için far paletimizde birbiriyle uyumlu mavi ve turkuaz tonları seçmemiz gerekiyor. Ama okyanus renkleri bunlarla da sınırlı değil, derin pembeler, mercanlar da okyanusa ait.

Öncelikle ten renginde bir far ile tüm göz kapağını boyuyoruz. Bunun olabildiğince doğal görünmesi için uzun kıllı bir fırça kullanmanızı öneririz. Daha sonra kirpik diplerine mavi bir eye liner çekiyoruz. Mavi göz farı ile göz kapağını kıvrılma noktasına kadar boyamamız gerekiyor. Gündüz makyajlarında daha soft bir görünüm için farı daha mat seçebilir ve fazlasını silebilirsiniz.

Göz kapağının kıvrım noktasına daha koyu bir far uyguluyoruz. Gözlere de derinlik vermek için dış göz kapaklarının üzerine hafifçe kahverengi bir far sürmek yeterli. Daha sonra mercan ya da derin pempe bir renk seçerek göz kapağının üzerinde belli belirsiz bir gölge yaratmak mümkün. Bu rengi göz pınarlarınıza yakın bir noktada da uygulayabilirsiniz. En son kirpikleri rimelliyoruz ve kış yaklaşırken okyanus güzelliği hazır. Bunu tamamlamak için mercan ya da şarap rengi bir ruj ve ona uygun allık kullanılabilir.

Armani

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)