Gelin

Kış Gelini Olmak

Yaz bitti, kış gelini olmaya hazırlananlar için düğün temalarına ve gelinler için ipuçlarına şöyle bir göz atalım dedik.

kis-gelini_333x500Kışın soğuk ama romantik havasına uygun olarak düğün dekorasyonunda kimi düzenlemeler yapmak mümkün. Örneğin masalara taze çiçekler yerine kozalaklar ve kar kristalleriyle yapılmış aranjmanlar konulabilir. Kışa en uygun düğün teması mavi, gümüş ve beyaz.

kis-dugunu-stili_559x500Masaların üstü gümüş rengi boncuklarla süslenerek ışıltılı bir ortam yaratmak mümkün. Dekorasyonda kar kürelerine de yer verilebilir. Davetiye olarak minik kar küreleri hediye etmek çok akılda kalıcı bir detay olacaktır.

kis-dugun-pastasi_492x500Düğün pastası da kar kristali şeklinde dizayn edilebilir ya da kar kristalleri ile süslenebilir.

kis-gelinlik_332x500Kış düğünleri kapalı ortamlarda yapıldığı için balo tipi bir gelinlik tercih edilebilir. Ancak eğer açık havada fotoğraf çekimi yapılacaksa gelinler için bazı ipuçları çok işe yarar.

Fotoğraflarınızda gelinliğinizin daha belirgin olması için kırık beyaz ya da ekru bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Gelin çiçeğiniz de kışın doğasına uygun olarak beyaz ya da krem tonlarında olabilir. Ya da gümüş çiçeklerle fark yaratabilirsiniz.

kis-kurk_333x500Kış gelinlerinin vazgeçilmezlerinden biri de bolerolardır. Örgü bir bolero yerine imitasyon kürk bir bolero ya da ceket ile gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz. Eğer dar kesim bir gelinlik tercih ettiyseniz kürkünüz de uzun olabilir ve çok elegan bir hava yaratır.

kis-gelini-ayakkabi_550x500Kış gelinleri davet esnasında giyecekleri ayakkabıyı zevklerine göre seçebilirler tabi, ama dış ortam çekimleri düşünüyorsanız veya düğünün yapılacağı alanın iyi ısıtılmayacağını düşünüyorsanız kaymayan tabanlı beyaz çizme öneririz.

Kış düğünü fotoğraf çekimleri esnasında nefesinizin buğulanmaması için ağzınıza bir parça buz koymak yeterlidir. Gerçi usta bir fotoğrafçı bunu bilir ama unutma ihtimaline karşı siz yanınızda buz bulundurun.

Soğuktan yüzünüzün kızarmaması için mat kapatıcı bir fondöten tercih etmeniz de isabetli bir karar olacaktır.

Düğün sonrasını hasta geçirmemek için de düğün esnasında meyve ve bitki çayları iyi gelecektir.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)