Yaşam

Kırmızı Kıpkırmızı Bir Ödül Töreni


Geçtiğimiz salı akşamı bir mesaj, Kırmızı Ödülleri’ne gelir misin? Tabi gelirim neden gelmeyeyim? Sonuçta reklam ödülleri bunlar ve Stilika olarak orada olmamız gerekiyordu.

Beş dakikada giyinip, makyajımı yapıp evden çıktım. O anda yeni bir yazı konusu da oluştu kafamda. Biz kadınlar bir türlü hazırlanamayız ya, hazırlanabilmek için bir takım ipuçlarını değerlendirmek lazım. Belki de ben bunları iyi değerlendiriyorum ki, bebeğim ufacıkken bile planladığım saatte çıkabiliyordum.

Neyse ev yakın ve yürüyerek Zorlu Center PSM’ye gittim. Doğrusu Gayrettepe metro istasyonundan metrobüse ve Zorlu’ya tünel yapmaları çok iyi oldu.

 

Zorlu Center PSM alanında tabi ki bu yenilikçi ve görkemli mimarinin çekimine kapılmaktan kendimi alamadım. Bazı kişilere Zorlu ürkütücü oranda büyük gelse de ben vistadaki hacim oyunlarını ve boşluğu değerlendirme mantığını seviyorum bu yapıdaki.

Tam uzanıp bir şarap alacaktım ki, görevliler “şimdi salona geçin lütfen, çıkışta harika bir parti sizi bekliyor” deyince salona geçtik.

 

Ebru Akel’in sunuculuğunu yaptığı gece çok dinamik bir ödül törenine sahne oldu. Ebru Akel yılların deneyimiyle çok iyi yönetti töreni. Ayrıca çok şıktı. Açık kayık yaka elbisesi mercan rengiydi ve yakasıyla kollar işlemeliydi. Balık formunda inen elbise zarafet ve inceliği vurgular nitelikteydi. Ebru Akel bu kostümü sade bir topuz ve sallantılı küpelerle tamamlamıştı.

Kırmızı ödülleri basında en iyi reklamlara veriliyor ve görselden, sanat yönetimine, içerikten, dijital medya platformlarına kadar pek çok kategoride tam 11 yıldır veriliyor. Burada bir kazanan listesi vermeyeceğim çünkü konuyla ilgisi olanlar zaten ödüllerin kendi web sitesinden takip etmişlerdir. Sadece şunu söyleyebilirim ki reklamcılıkta başarı günceli yakalama becerisi ve sadelik. Ödül alan işlerden Activa hariç hepsini beğendim. Activa basın ilanı nedense bana çok itici geldi.

 

Gecede Enis Berberoğlu, Murat Yetkin, Vuslat Doğan Sabancı, Ali Ağaoğlu, Ayşe Arman gibi yakından tanınan isimler de vardı. Özellikle Ayşe Arman siyah, straplez midi boy elbisesiyle şıktı.

 

Ödül töreninin bitiminde Kıpkırmızı Ödülü TBWA Ajans’a gitti. Pera Boya işiyle. Kıpkırmızı Bölge Ödülü’nü de Fikirbaz/OB Ümitköy Balıkçısı işiyle aldı.  Bu arada tören boyunca defalarca ödül almak için sahneye inen ve her defasında da önümüzden geçerken bize çok nazik davranan Medina Turgul DDB’nin en büyük ödül olan Kıpkırmızı’yı alamadıklarını öğrendikleri anda ayaklarımıza basa basa ve “geçebilir miyim” şeklinde hiç izin istemeden töreni terk etmeleri de güzel olmadı. Belki de Kıpkırmızı Ödülü verilirken söylenen ” kırmızı sana çok yakışıyor” şarkısına sinirlendiler kim bilir? Hazımsızlık diyeceğim ama acısını neden benim zavallı ayaklarımdan çıkarıyorsun ki ey Medina Turgul DDB?…Bir iki kişi de değil tam 7 kişiydiniz el insaf!

 

Neyse sevinenler, sevinmeyip çaktırmayanlar, sevinmeyip bir de trip atanlar derken törenin bitimiyle kokteyl alanına geçtik ve gerçekten de görevlinin bahsettiği gibi güzel bir kokteyl bizi bekliyordu. Yarışmacı olmadığımız için kazanan ya da kazanamayanların tarafında olmamanın hafifliğini yaşayarak kokteylin tadını çıkardık. 

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)