İlişkiler

Kadınların Gözünden Erken Boşalma

Erken boşalma sadece erkeklerin sorunu mu? Aslına bakarsanız erken boşalmanın bir sorun olarak algılanması bile kadınların bundan şikayet etmesiyle başladı. Günümüzde aşk ve cinsellik için rekabet çok fazla ve kadınlar en iyisini talep etmekten çekinmiyor. Bu da erken boşalma problemini erkekler için daha büyük bir sorun haline getiriyor.

Yapılan açıklamalara bakılırsa Türkiye’deki her 10 erkekten 7’si erken boşalma problemi yaşıyor. Bu çok yüksek bir oran. Üstelik erkekler bu konuda yardım istemek konusunda çok çekingen davranıyorlar ve her geçen gün kendilerine olan güvenleri biraz daha azalıyor. Tabi bu erkeklerle evli ya da birlikte olan kadınların da sıkıntıları artıyor. Bu yazımızda erken boşalmaya kadınların gözünden bakmak istedik. Gerçekten kadınlar erken boşalmadan ne kadar rahatsız?

Aslında Sorun Erken Boşalma Değil!

Erken boşalma probleminden muzdarip erkeklerle birlikte olan kadınları zor bir süreç bekliyor. Sadece sevişmenin kısa sürmesi de değil sorun. Erken boşalma yaşayan erkekler bu sorunla cebelleşirken süreye çok fazla odaklanıyorlar ve sevişirken kadınların isteklerini iyice geri plana atıyorlar.

Bunu biraz daha açalım.

“Her an boşalabilirim, acele etmeliyim” duygusu ön sevişmenin çok kısa tutulmasına yol açıyor. Yeteri kadar sevgi ve şevkat görmediğini düşünen kadın da böyle bir durumda tam anlamıyla “yarım kalıyor.” Yani cinsel birleşmenin süresinden çok erkeklerin sadece buna odaklanması kadınlar için sorun yaratıyor. Bu durum erken boşalma problemi yaşayan ve tedavi için herhangi bir adım atmayan erkeklerin yarattığı bir sorun.

Erken boşalma problemine çözüm bulmak isteyen erkeklerin kadınlardaki  yansıması ise bambaşka. Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler için önerilen egzersiz programlarında sürekli olarak “süre” vurgusu yapılır. Her egzersizle birlikte boşalmama süresi uzatılmaya çalışılır. Burada amaç erkeğin pelvik taban kaslarının kontrolünü sağlaması ve kendi istediği zaman boşalacak düzeye gelmesidir. Bu egzersizler çok uzun sürer -kimi zaman bir yıl- ve erkeklerin odaklandıkları tek şey hedefledikleri süreden önce boşalmamaktır. Bu kadar kendilerine odaklandıklarında da karşılarındaki kadınların isteklerini tamamen göz ardı edebilirler.

Kısacası sadece kendine ve süreye odaklanan bir erkek…Mekanikleşmiş bir birleşme ve tüm bu çabaya rağmen yine de erken boşalarak kadını yarı yolda bırakma. Arkasından utanma duygusu, kendine güvenin iyice zedelenmesi ve ilişkilerde çatlaklar…

Peki Kadınlar Ne İstiyor?

Aslında kadınlar cinsel birleşmenin süresinden çok kalitesine bakıyorlar. Çok çok uzun süren bir penetrasyon (penisin vajinaya girmesi ile başlayan süreç) aslında kadınların da pek istediği bir şey değil. Çünkü çok uzun süren seks ilişkilerinde kadınlar kuruyorlar ve bir süre sonra zevk eşiği,yerini sıkılmaya ve can yanmasına bırakabiliyor. Ama bunun yerine sarılma, öpücükler, vücutta belli noktalara dokunulması ve kulağa fısıldanan aşk sözcükleri kadınların kendilerini daha değerli ve doymuş hissetmesini sağlıyor.

Kadınların en çok şikayet ettikleri şeylerden biri de erken boşalan erkeğin anında yatağı terketmesi ve kadını yalnız bırakması. Bir şekilde erken de olsa zevk yaşayan erkeğin vurdumduymazlığı kadınların çok canını yakıyor. ‘Kendi tatmin oldu ve gitti’ diyen kadınlar bir süre sona erken boşalmayı eşlerinin yüzüne vurmaya başlıyor ve hınçlarını bu şekilde alıyorlar.

Oysa erken boşalma durumunda bile yapılabilecek şeyler var. Bir tarafın rahatlamış olması karşı tarafı da rahatlatması için iyi bir fırsat aslında. Bu durumda hemen yatağı terketmek ya da özür dilemek yerine sevişmenin devam etmesi, el ya da dudakla uyarma ve kadının orgazmı yaşamasına yardım etme kadınların en çok hoşuna giden şeylerden biri. Bir de sonrasında sarılıp yatmaya devam etme ve birlikte uyuma.

Bu şekilde başlayan ve devam eden bir seks oyununda kadınlar erkeklerin ne kadar sürede boşaldıklarını çok da önemsemiyor. Hatta bu durumda eşlerinin erken boşalma ile ilgili egzersizlerine daha fazla destek verme arzusu duyuyor.Çünkü kadınlar sevişmenin mekanik değil duygusal bir şey olduğu konusunda erkeklerden çok daha eğitimli…

Formül basit: Şefkat eken şefkat biçer!

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)