İlişkiler

İşte Benim Kadınım Denen O Kadın!

Geçtiğimiz hafta Stilika olarak dört faklı meslek grubundan 28-34 yaş arasındaki erkeklerle sohbet ederek onlara sorular sorduk ve onlardan uzun süre birlikte olmak istedikleri kadını tanımlamalarını istedik. Yorumlamıyoruz. Sadece onların görüşleri…

 

Erdal: 29 yaşında. Yazılımcı:

Benim kadınım çok sabırlı olmalı, hem de çok. Çünkü ben sabırsız bir insanım ve her şey bir anda olsun isterim. Ama bu aceleciliğim yüzünden plansız hareket edebiliyorum. Kadınım beni dengeleyebilmeli, bana dur diyebilmeli. Tabi benim onu dinlemem için çook sevmem gerekiyor. Eğer sabırlıysa, benim yaptığım hataları da olgunlukla karşılıyorsa o kadına “işte benim kadınım” derim.

x5f8EBOMalik: 32 yaşında. Bankacı:

İsmin gizli kalacak dediniz diye açıkça söyleyebiliyorum ki, benim kadınım çok güzel olmalı. Çok dişi olmalı. Yani 10 santimlik topukluyla yürüyebilmeli, saçı başı, ne bileyim giyimi ile parlamalı. Spor yapmalı, kendine çok özen göstermeli. Ona her zaman hayran olabilmeliyim. Affedersiniz ama ben evlenince kendini salan kadınlara saygı da duymuyorum. İkiyüzlülük gibi geliyor bana. (Peki ya erkekler? diyoruz,  zira onlar da genellikle evlenince “salıyorlar.”) –Onlara da saygı duymuyorum. Bence karşılıklı olmalı hayranlık. Ben haftada üç akşam fitness’a gidiyorum, her şeyime özen gösteriyorum. Kendimden çok emin olduğum için kadından da aynısını beklerim.

 

Mert: 30 yaşında. İşletmeci:

Valla benim kadınım eğlenceli olmalı. Yerine göre davranmayı bilmeli. Mesela hem güzel şarap içebilmeli, hem de menemene ekmek banabilmeli. Sızlanan, şikayet eden kadın sevmiyorum bir de. Galiba güçlü kadınlardan hoşlanıyorum. Ekonomik olarak da benden bağımsız olmalı. Çünkü eğer iki insan gerçekten bağımsızsa aralarında sevgi olup olmadığı anlaşılabilir.

Ahmet: 28 yaşında Yüksek Lisans Öğrencisi:

Aslında benim kadınım diye bir şey yok. Single olmaktan memnunum. (Gülüyor.)

4R7PcljErtuğ: 34 yaşında. Lojistik Firmasında Yönetici:

Benim kadınım güçlü olmalı. Ayakları üzerinde durabilmeli ama sızlanmadan. Ama güçlü kadın derken erkek gibi kadından da bahsetmiyorum. Bana ihtiyaç da duysun tabi ki, başına buyruk kadınların da itici olduğunu düşünüyorum. (Bunu açmasını istiyoruz.) Yani şöyle; mesela ben alır başımı giderim, gezerim, tozarım diyen kadınların başına buyrukluğu çok itici bence. Yani birlikteysek öyle alıp başını gidemez. Gece tek başına gezmek özgürlük değil bence, güçlü olmak da değil.

 

Hasan: 31 yaşında. Öğretmen:

Anlayışlı ve sakin bir kadın olmasını tercih ederim. Benimle evlendiğinde artık aile olmalıyız, yani kendi annesi babası ikinci planda olmalı. Beni benimsemesini isterim. Zorluklar yaşasak da bana destek olacağını bilmek isterim. Çünkü evlilik benim için çok kutsal. Evlendiğimde boşanmayı hiç istemem. O yüzden doğru kadını bulana kadar bekleyebilirim, acelem yok.

Mustafa: 29 yaşında. Aşçı:

İşte benim kadınım diyeceğim kadın beni desteklesin isterim. İşimde, kariyerimde yükselmeyi hedefliyorum çünkü. Mesela ben çok iyi bir restaurant’ta çalışıyorum şimdi ve gelecekte yurtdışında çalışmayı düşünüyorum. Benimle dünyanın her yerine gelebilmeli, uyum sağlamalı. Bir de güzel yemek yapmalı. Yani benim işim konusunda da bir fikri olmalı. Bir de sabırlı olmasını isterim.

 

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)