Bakım ve Sağlık

Güneş lekeleri için mucize kür

Evet yaz boyunca güneşlendik iyi güzel ama şimdi aynaya baktığınızda yüzümüzde lekeler görüyoruz ve keyfimiz kaçıyor değil mi? Öncelikle derin bir soluk alacağız, sakin olacağız ve bundan sona güneş lekesine maruz kalmamak için UV korumalı cilt kremlerini ve fondotenleri tercih edeceğiz. Yüzümüzü güneşten koruyacağız.

Peki varolan güneş lekelerini nasıl gidereceğiz? Güneş lekeleri yüzde kaldıkça kalıcı olur mu? Güneş lekeleri nasıl yok edilir? Güneş lekesini yok etmek için doğal yöntemler nelerdir?

Şimdi bu soruların yanıtlarına geçeceğiz. Dilerseniz piyasadaki güneş lekesi kremlerini deneyebilirsiniz. Ama bu kremlerin bazıları çok iyi sonuç verirken bazıları da “parama yazık oldu” dedirtiyor. Her krem herkeste aynı olumlu etkiyi yaratmıyor maalesef. Ancak benim de denediğim ve memnun kaldığım basit iki kür ile güneş lekelerinizden kolaylıkla kutulmanız mümkün. Üstelik bu kürler için gereken malzemeleri de kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Güneş lekeleri için doğal kür-1

Öncelikle bir baş kuru soğanı rendeliyor ve bir tülbente koyarak suyunu süzüyoruz. Çıkan soğan suyunu ölçüyoruz bir bardakla. Ne kadar soğan suyu çıktıysa aynı oranda doğal elma sirkesini karıştırarak bir pamuk yardımıyla yüzümüzdeki lekeli noktalara değidiriyor ve bir kaç dakika pamuğu tutuyoruz. Bu işlemi günde üç kez uyguluyoruz. soğan kokusu kalmaması için her işlemden sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içinde lekelerinizin açıldığını görebilirsiniz.

Güneş lekeleri için doğal kür-2

Bir paket yaş mayayı ılık ortamda çatalla ezdikten sonra içine üç-dört damla limon damlatır ve iyice karıştırarak lekeli bölgeye süreriz. Bu işlemi günde iki kez tekrarlarız. Yine bir haftaya kadar güneş lekelrinin yok olduğunu görürüz.

Tüyo: Mayalı kürü kararan koltuk altlarınız ve bikini bölgeniz için de kullanabilisiniz. Sir ağda gibi sebeplerden kararan cildinizde de çok iyi sonuç verdiğini göreceksiniz. 

Tanışırız elbet. :)

2 Comments

  • Dilek Toksoy

    Canikom benim yüzümde de var biraz azaldı ama tamamen yok olmasını istiyorum, bu kürü uygulamak isterim..sonucu bildiririm. Bir sorum var ama..yaş maya kürü uyguladıktan sonra kaç dakika kalsın cildimizde…?..faydalı bilgilerin için teşekkür ediyorum Rabia hanımcım..sevgiler.

    • Rabia Çalhan

      Merhaba Dilek Hanım Mayalı kürü günde iki kez uygulayıp beşer dakika bekletmek gerekiyor. Ama bu şekilde en fazla bir hafta devam edilmesi doğru. Daha sona mayalı kürü hafta bir tüm yüze maske gibi uygulayarak maya kuruyana kadar (yaklaşık 10 dakika) bekletebilirsiniz. İlk denemenizde cildiniz mayaya karşı reaksiyon gösterirse uygulamayı hemen kesmenizi tavsiye ederim. Sevgiler.

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)