Makyaj

Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Tavsiyeleri

Gözlük kullanan kadınlar makyaj yaparken kimi püf noktalarına dikkat ederlerse daha çarpıcı bir görünüm yakalayabilirler.

Ruj

Gözlük kullanan kadınların en büyük şansı çok canlı ve çarpıcı renklerde ruj kullanabilmeleridir. Eğer kemik çerçeveli bir gözlük kullanıyorsanız kırmızı ve koyu pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Renkli çerçevelerle zıt renkler çok yakışır. Mavi çerçevelerde kırmızı ve bordo ruj, siyah çerçevelerde pembe ve şeftali tonlar çok şık durur. Yeşil bir çerçeveniz varsa bordo renkli bir ruj da çok yakışacaktır.

Göz Farı

Gözlük kullanan kadınlar krem göz farları yerine pudra göz farlarını tercih etmelidir. Hatta UV korumalı mineral göz farları çok daha iyi sonuç verebilir. UV koruması ile güneş altında gözlüklerin mercek görevi görerek göz çevresini koyulaştırması önlenir. Gözlük kullanan kadınlar gözlerinin altını aydınlatmalıdır. Gözlüğün ardında canlı ve belirgin göz farları çok iyi durur. Mümkünse gümüş tonlarından kaçınılmalıdır. Özellikle fotoğraf çekimlerinde gümüş farlar gözlerin ön plana çıkmasını engeller.

Göz Kalemi

Eğer gözleriniz camın arkasında büyük görünüyorsa o zaman sadece alt göz kapağına ince bir kalem çekiniz. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için tüm göz kapağınıza kalem çekebilirsiniz. Kalın çerçevelerle kalın eye – liner uygulaması doğrudur. İnce ya da çerçevesiz bir gözlük kullanıyorsanız eye-liner çok ince çekilmelidir. Gözlüklerin ardından buğulu bir bakış için eye-liner hafifçe dağıtılabilir.

Allık

Gözlük kullanan kadınlar için vazgeçilmezlerden biri de allıktır. Allık hem cildinizi daha canlı gösterir, hem de yüzünüzün kemik yapısını daha fazla ön plana çıkarır.

Maskara

Eğer kirpikleriniz uzunsa sadece volüme maskara kullanın. Uzatıcı maskaralar gözlük camlarının lekelenmesine neden olabilir. Maskarayı kalın bir ya da iki tabaka halinde kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın belirgin olmasına özen gösterin. Kalın bir çerçeve kullanıyorsanız kaş stiliniz de kalın olmalı.

Tanışırız elbet. :)

Siz yazın biz mutlaka size döneriz! İnanmazsanız deneyin. :)